Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kali Linux a wifi adapter

Dobrý den,
mám OS Windows 7 64-bit a na VirtualBoxu mi běží Kali Linux (nejnovější verze). Připojím externí wifi adaptér (tp-link tl-wn727n), nastavím Compat Wireless, ale když chci pak najít nějakou wifi síť a připojit se k ní, tak mi to žádné neukazuje. Prosím o radu nebo návod, jak nastavit ten adaptér tak, abych ho mohl v Kali plnohodnotně využívat.
Děkuji

Dovolim si trochu rypnout, proc zacinas (dle urovne dotazu) s Linuxem rovnou distribuci Kali? Nebylo by pro tebe lepsi zkusit neco trochu jednodussiho, naucit se s tim a az pak teprve zkouset neco vic?

Pravdepodobne ti chybi driver pro tu tvoji USB wifi kartu.

PS: Kali Linux je svym zpusobem jenom lehce upravena distribuce Debianu (mraky pentester nastroju, ktere ocividne vubec nemas sanci vyuzit), veskere nastroje se daji nainstalovat rucne...
PS2: Pokud vazne chces "hackovat" nejake AP, bud te lasky a aspon utoc na svuj AP, diky

Tu nejde o ovladac, mam pocit, ze VB je v defaulte nastaveny tak, aby virtualne masiny nemali priamy pristup k USB zariadeniam, takze to treba najprv vo virtual boxe povolit.
Potom samozrejme skontrolovat, ci Kali dany usb adapter wifi, zalezi od chipsetu, nie kazdy chipset ma podporu v jadre. Dokonca pri rovnakom produkte a roznych reviziach (typicky u TP-Linku napr) su pouzite rozne chipsety, takze dva "totozne" produkty sa nemusia spravart rovnako.