Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem windows 10 se nadále aktualizuje

Dobrý večer, chtěl bych se zeptat jak jde úplně zakázat ve windows 10 automatické aktualizace - Už nějakou dobu mám zakázané ve správě počítače ve službách WindowsUpdate a stejnak se aktualizuje - bez nějakého dotázání nebo varování. Jak úplně vypnout to **** aktualizování ? To potom člověk zapne počítač a potřebuje okamžitě přístup do aplikací ale musí čekat 10 minut než se aktualizuje což já nechci.

Jde to i ve Windows 10 Home. Sám to používám a aktualizace si pustím ručně jednou za měsíc až dva. Udělej si dva dávkové soubory, které musíš spouštět jako správce:

Aktualizace_stop.cmd

sc stop "wuauserv"
sc config "wuauserv" start= disabled
pause

Aktualizace_start.cmd

sc start "wuauserv"
sc config "wuauserv" start= demand
pause

Má to vliv nejen na aktualizace samotných Windows, ale ovlivní to např. i Defender...

No jo, ale tazatel píše:

Už nějakou dobu mám zakázané ve správě počítače ve službách WindowsUpdate a stejnak se aktualizuje - bez nějakého dotázání nebo varování.

Služba s názvem "wuauserv" má zobrazovaný název "WindowsUpdate", tedy dávkové soubory nepomohou. Tazatel již má službu wuauserv zakázanou.

Zatím všude, kde to používám to funguje bezchybně. Pokud by to z nějakého důvodu nezabralo (nevěřím), tak je ještě možnost nastavit připojení s měřenými daty. Pokud je uživatel připojen přes WiFi, jde to přímo v nastavení připojení. Pokud je připojen kabelem k routeru tak takto:

Merene_pripojeni_bez_aktualizaci.reg

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\DefaultMediaCost]
"Ethernet"=dword:00000002

Normalni_pripojeni_s_aktualizacemi.reg

Windows Registry Editor Version 5.00
[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\NetworkList\DefaultMediaCost]
"Ethernet"=dword:00000001

Mám windows 10 Pro a následující - v historii aktualizací mám napsané : Zatím se ještě nenainstalovaly žádné aktualizace. nad tím mám napsané že poslední aktualizace byla 4.4 a údajně mám mít verzi KB4017100 což je ta z 4.4 a nové aktualizace mi to nenajde ( mám to zakázané ) tak mě už příjde divné, co se mi to "aktualizuje" - po té včerejší mě tu začala otravovat reklama na tu jejich cortanu. Ale aktualizuje se to bez nějakého mého vědomí apod.

Ve Windows 10 Pro lze postupovat následovně:
Spusťte si Editor místních zásad skupiny (Win+R -> gpedit.msc ->OK)
Zde zamiřte do nabídky Konfigurace počítače / Šablony pro správu / Součásti systému Windows / Windows Update. Na tomto místě v pravé nabídce poklepejte na Konfigurace automatických aktualizací a v novém okně přepněte na možnost Povoleno. Ve spodní nabídce potom můžete zvolit, jak bude systém k aktualizacím přistupovat (Využívám nabídku 2-Upozorňovat na stažení a automatickou aktualizaci). Výběr potvrdíte OK. Doporučuji provést Restart (ne vypnutí a zapnutí).