Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem otázky okolo linuxu a jeho zrychlení

Dobrý den, mám pár dotazů.
1. Začal jsem používat prohlížeč Vivaldi 1.8, ale když ho zapínám, tak po mě chce heslo, když dám zavřít, tak zas po mě chce heslo a poté už ne a už mohu normálně na net. Je to docela otravné, jak to zrušit, abych nemusel pokaždé dávat zrušit?
pzg96.png
2. Jak odlehčit a zrychlit prohlížeč Vivaldi ?
3. Který internetový prohlíčeč by jel nejrychleji na mém ntb?
Je lepší Firefoox, nebo Vivaldi či nějaký iný rychlejší na linux.
4. Jak odlehčit a zrychlit linux mint 17.3 ?
Jak ho optimalizovat, aby na něm lépe šlapali hry, především internetové hry (tanki online atd.)
XIP3F.png
3RKyv.png
3hEgI.png
5. bugy v linuxu--
Když zapnu ntb, tak to nedělá, ale třeba po půl hodině chci kliknout dole na tlačítko start, nebo na ikonku nějakého programu na panelu a nejde to je to skrátka zaseklé, no a pak musím spustit terminál ctrl-alt-t a musím dát reboot. A pak to zas de a za chvilku ne.
Co s tím? LmdgD.png

ntb - 2xAMD e1, 6GB ram DDR3 1600 MHz, radeon graphics, linux mint 17.3 xfce 64bit-

Osobne používam prostredie LXDE s openbox (lubuntu), ktoré je jednoduché a nezaťažuje toľko HW. Aj keď mám oveľa silnejší HW, s XFCE som mal tiež problémy.
Z prehliadačov je Vivaldi najmenej odladený. Používam Operu. Aj oproti Chrome berie menej RAM. Tieto úpravy sa dostávajú postupne aj do Chrome, ale tak 3-4 verzie pozadu.
Príp. nastaviť swappiness.