Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Záseky v hrách, čo upgradovať?

Dobrý deň, nedávno som upgradoval svoju grafickú kartu na gtx 1050 ti. FPS-ka bežia krásne.. Napríklad v hre mafia 3 čo je veľmi zle optimalizovaná hra mám 50 fps v budove a 40 - 45 fps na najlepsie nastavenie... Problém tu je ale ten že keď napríklad jazdím po svete von, hra sa zasekáva na 0fps na 1 až niekedy 3 sekundy.. Aj keď som skúšal menej náročnú hru ako je bioshock infinite, hra beží na ultra na cca 180 fps krásne, keď ale prudko pohnem myškou kludne sa zasekne hra na 1 sekundu.. na bioshocku to nieje az take hrozné ale tiez je to otravne.. Niekedy sa mi stáva aj pri hraní lolka že sa mi hra zasekne z ničoho nič na 3 sekundy.. v lolko mi to robí asi tak v 25 minute hrania 1x len..

Moje specs: 4gb ddr3 1x stick, gtx 1050 ti 4gb oc, amd a8 8650, 180w zdroj, windows 10

Premýšľal som nad tým a napadlo ma ako prvé že to bude nedostatkom ram pamäti a nemá sa kam mapa načítať,
preto mi to tak zasekne hru na par sekund.. I keď je 4gb málo na dnešné hranie, robil som benchmark a mafia 3 ani
keď som jazdil v meste a robil to tie zaseky, stale bolo vyuzite len 3.4gb ram najviac.. Ramku si urcite upgradnem časom
ale teraz je priorita aby to nerobilo tie zaseky..

Potom ma napadlo že to bude zdrojom.. Keď som tento pocitac od hpčka kupil mal v sebe len 180 w zdroj.. Sice nepocitali s upgradom na vykonnejsiu grafiku a s tou starou to asi stacilo (r5 330).. Hladal som si podobnu zostavu co hp predava a mali tam lepsi procesor, viac ramky a gtx 1050 (nie TI, ale spotreba medzi TI a neTI je rovnaka) a predavali tuto zostavu s 180w zdrojom tiez.. https://stolne-pocitace.heureka.sk/hp-pavilion-570 -p050nc-1ju85ea/specifikace/#section .. Ja mam teda tento pc: https://support.hp.com/th-en/product/hp-pavilion-5 50-100-desktop-pc-series/8499648/model/9764549/doc ument/c04899534 ale grafiku 1050 ti.

Môže to byť tým že zdroj dosahuje svoj limit a teda prestane dodavat energiu komponentom na nejaku dobu aby neprekrocil 180w? A preto tu su tie zaseky??

Dodatocne by som sa chcel spytat aký zdroj by ste mi odporucili k pocitacu? Ako zistim ze mi tam vojde? Netreba mi ziaden luxus, len aby mal zdroj dobru ochranu proti pripadnym skratom a vselicomu moznemu, ucinnost aby bola slusna a stacilo by aj do 400W kludne kedze 1050ti je velmi nenarocna grafika.

Co je vas nazor? cím to moze byt tieto zaseky? ..

Dojel jsem k radku kde uvadis specifikaci sveho pc a vidim hned prvni problem ZDROJ.. dale pak upgrade ramky na 8gb je v podstatě nutnost no a ten cpu nic moc ale ujde.

/zdroj se nepocita na waty ale na napeti, vyrobci radi pisi nesmysly takze cim vic watu tim vic adidas neplati

ano, je pravda že som to nenapísal veľmi jasne :D Je síce zle optimalizovaná, ale keď som pozeral videá ľudí čo to hrali s horším setupom ako mám ja a vôbec im to nezaseklo na 0 fps ani počas jazdenia v meste.. Síce mali menšie fps ale nikdy im to neseklo uplne.. ja mam naopak velmi dobre fps na to aka zla hra to je, ale zaseky mam