Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Instalace ASP.net MVC a dalsi

Ahoj všem,

po menším bádání jsem se rozhodl jít sem, aby mi to někdo v balíčku stručně dal dohromady. Něco jsem studoval ohledně .net technologie, ale je toho nějak více a asi jsem to celkem nepochopil, tak bych poprosil někoho, kdo se v tom vyzná dal dohromady :)

1) Jaka technologie ASP.net se používá aktuálně na tvorbu webů? Chtěl bych například ject podle tohoto tutoriálu mvc, ale zjistil jsem že věci jako MVC je více druhů,jako např., API, web forms, core atd... Zjednodušeně to v budoucnu pochopím, ale chci už začít tvořit, a rád bych věděl jestli je to dobrý směr ten odkaz na tutoriál co bych se měl učit na tvorbu webu v ASP.net (nějaké základy v C# mám).

2) Mám visual studio, potřebuji si nainstalovat nějaký virtuální server abych to mohl u sebe testovat?

Díky.

# Jak v parxi ? Jestli WEB, tak Wébové stranky, datbaze (viz MSQL).
* Tak jako v jinych jazycichn, jako PHP etc, ASP.Net ti bude vsechno co je logika, databaze uzivatelu, fora, etc.

Mám visual studio, potřebuji si nainstalovat nějaký virtuální server abych to mohl u sebe testovat?

# O to se stara ISS, tvuj WEB spustis pres neho, ktery ti vytvori slozku na C: hm, uhh, sakra, nemuzu si vzpomenout ...