Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypořádá se laptop s tímto procesorem?

Chtěl by si zahrát se svým notebookem a trocha ho vylepšit.
Je pravda že má pár let, ale i tak utáhne GTA V celkem dobře, takže
o přechodu na jiný notebook neuvažuji. Každopádně bych se ho chtěl pokusit vylepšit.
Jedná se o Lenovo ThinkPad Edge E530, parametre potom dole.

DVD mechaniku vyhodím a dám si tam nějaké to SSD, min 120gb pro windows a nějaký ten software.
No nejvíc mě láká výměna procesoru(dodatečne i ram). Mám v něm i5-3210m, a co jsem koumal, pasoval by i jiný.
Následující dva by mi měli dát až 2x výkonu.
(Nebo aspoň podle téhle stránky )

A to jsou
i7-3630QM nebo i7-3610QM

Jediná věc která mě tak zaráží je že oba procesory požadují 45W, aktuální i5-3210m jen 35W.
Vytáhne si to procesor ze zdroje sám nebo bude teda ošizen, tým pádem bude procesor běžet na menší
výkonnosti takže se neoplatí?

A kdyby se to teda oplatilo, a procesor by si těch +10W bral sám, tak jak je to s RAM pamětí?
Momentálne mám v notebooku 8GB ale mohu rozšířit až na těch 16GB. Stačí 8 nebo mám jít dál pro lepší
soulad s procesorem?

Processor - Intel Core i5-2450M 2.5 GHz
Grafická karta - NVIDIA GeForce GT 630M - 2048 MB
Matičná - Intel HM77
Ram - 8GB DDR3 SDRAM
Adapter - Input AC 120/230 V (50/60 Hz)
Output 65 Watt

Opravdu využiješ silnější procesor? Myslíš, že se pak notebook zvládne uchladit? Ověřil sis, zda jsou ty dva tebou uváděné procesory ve whitelistu biosu?

Ideálně pouze vyměň HDD za SSD a HDD dej do šachty pro DVD mechaniku. Více RAM do notebooku nedáš, základní deska podporuje pouze 8 GB RAM.