Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Ubuntu 16.04 LTS nerozpozná při instalaci Win 10, do kterého se už nedostanu

Zdravím.
Potřebovala bych s něčím poradit.Jsem dost laik a tak chápu, že je můj dotaz pravděpodobně uplně mimo.
Momentálně používám Ubuntu 16.04 LTS (pouze z usb)protože se mi pokazil win 10 a potřebuju dělat nějakou práci. Říkala jsem si, že ho nainstaluju vedle stávajícího os, aby to bylo pohodlnější, jenže při průvodu instalací mi ubuntu hlásí, že žádný jiný os nerozpoznal. Rozdělaovat ručně se mi disk nechce, protože tomu nerozumím a do win 10 se už vůbec nedostanu.
Je nějaká možnost jak to vyřešit?
DÍvala jsem se po netu, ale jak říkám, nerozumím tomu a nechci tady nic patlat.
Ubuntu vnímám spíš jako nouzové řešení a nechci kvůli tomu přepisovat celý disk, i když mi win momentálně nefunguje.
Předem díky za odpověď.
M.

To jiste pro odbornika to nic neni, ale uzivatelka si s tim moc rady nevi a bylo by hloupe, by kvuli nejakemu nepovedenemu pokusu prisla o Windows partisnu s daty.
Pokud to chce zkouset, tak bych ji doporucil koupit druhy disk a mit oba systemy v multibootu oddelene.