Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nové PC - Vhodný výběr HW do 30 tisíc

Zdravím. Potřebuji radu ohledně této sestavy. Jde mi především o volbu - GPU+MB( nevím co vybrat, proto je to napárované)+popřípadě zdroje.
i7 s K chci, a to pro budoucí OC - ale není podstatou! Nebude se to nějak brzdit? Case by měla být dostačující?
pzn. Budu hrát ''jen'' ve FHD!!! Ale časem se to jistě změní, proto chci HW který nebude za pár měsíců LOW! Není to žádný upgrade - je to prvotní investice! Zkrátka chci poradit co z tohoto vybrat a jestli to k sobě bude pasovat.

Moc děkuji za rady a připomínky.

Zde je sestava:
https://www.czc.cz/215vqgpug4j389no0kfl0dad46/sezn am

V seznamu máš 2 desky. Tu B150 bych spíše nedoporučil, neboť je vysoká pravděpodobnost, že v okamžiku koupě v ní nebude aktuální BIOS pro podporu i7-7700K (a pro aktualizaci budeš muset sehnat CPU předchozí generace).
Jinak pro taktování není vhodná ani jedna (chce desku s Z270 chipsetem).

Dále tam máš 2 grafiky, ale ta RX480 už je "zastaralá". Místo ní třeba tohle:
https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-580-gaming-x-8g-8 gb-gddr5/212299/produkt

Paměti vem DDR4-2400 (CPU je na rozdíl od předchozí generace již oficiálně podporuje).

SSD raději větší (min. 240GB)

zdroj je zbytečně výkonný, S12II-520 bohatě postačí. Pokud by to finance dovolily, tak bych doporučil Corsair RM550X.

Neda mi to a dloubnu si.

Jeden 8GB pametovy modul s doporucenim casem prikoupit druhy je v navrhu proto, ze uz i M-Pol uznal, ze desky pro RyZen jsou proste spatne a presto, ze nabizi osazeni ctyrmi pametovymi moduly, v realu vic jak dva nedaji? Protoze jinak by bylo rozumne vzit 2x4GB RAM a casem to same podruhe.

---

Osobne tazatalova sestava se zapracovanim pripominek od JoPe a sambilionk je OK. Ale vymenil bych SSD. Za prve je 128GB dost malo, takze 256GB a za druhe Crucial, Samsung nebo snad i nektery Kingston.

https://www.czc.cz/crucial-mx300-275gb/195961/prod ukt

https://www.czc.cz/kingston-ssdnow-v300-240gb_2/15 8509/produkt