Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nejde Wi-Fi

Ahojte mam takovy dotaz ci by me neporadil nekdo. Mam v rekonstrukci byt a nechal sem si zavest internet, kdyz me to technik zapojil a zkousel sem to tak sem se bez problemu pripojil. Potom sem Router odpojil a ulozil aby se nezaprasil apod. Ted asi po mesici sem si natahnul kabel jak sem potreboval a na zkousku sem zapnul jen abych si na telefonu zapnul Wi-Finu ale nepripojil sem se. Router se nastartoval na mobilu se me ukazalo pripojene k siti Wi-FI blablabla ale nic me nejde na mobilu Youtube, internet nic. Nez sem to zapojoval tak sem krabici do ktere je z chodby zapnuty hlavni kabel premistoval a musel sem odpojit dva male dratky (cerveny a bily) zeleny a bily byl bokem. Opet sem to tak potom zapojil a stejne to nejde i sem zkousel vymenit ten druhy bily dratek jestli sem je nepomichal ale vysledek stejny. Snad sem to tak nejak popsal aby bylo rozumet s cim potrebuji pomoci. Nejde me do hlavy ze na mobilu me pise pripojeno k siti ale nic nejde. Klasicky pres PC internet nemuzu vyzkouset nemam PC na byte zatim. Predem dekuji za odpovede a rady.

Nejde me do hlavy ze na mobilu me pise pripojeno k siti ale nic nejde.

# To znamena ze je pripojen k WIFI RUTERU, to nemusi znamenat ze RUTER ma pristup do WANu do internetové site.
* Nevim jaké jsou normy v CR, zde je pro sit potreba zapojit miimalne (ADSL/VDSL) BILI + SEDY /Pro RJ : bili + modry..

Nadpis mal byť: "nejde mi internet", lebo som "šaškoval s drátkami"...
WiFi Ti v routeru ide, ale pripojenie do internetu nie. Neviem si ani len predstaviť tú krabičku, kde si odpojoval a pripojoval drátky - skús to vyfotiť, asi bude problém tam...

To je zrejme tel.zásuvka DSL, na zapojení 2 drátkov nie je čo pokaziť, pokiaľ si ich omylom neskratoval...
Z tej zásuvky vedie zrejme kábel do nejakého splitra (asi netreba, ak využívaš iba dáta a nemáš telefón) a potom do modemu/routra?
Svieti/bliká na routri LED ?

Mě osobně napadá, že tím odpojením z krabičky (a tím i od té "elektroniky", co je tam vidět pod svorkami), si to zařízení na druhém konci toho kabelu vyhodnotilo, že jsi odpojen, a možná ho bude třeba znovu nakonfigurovat. Také se mohlo stát, že jsi těmi drátky škrtnul o sebe, a odpálil něco na druhé straně, takže asi nezbude, než opět povolat toho technika, aby to zkusil vyřešit on (pokud to máš zapojené tak, jako před tím montování, tak je závada na místě, kam nemáš přístup).

Nejsem si vedom ze bych skrtnul dratkama o sebe ale mohlo se stat :-( a jestli jen pri odpojeni z te krabicky se vse anuluje tak to sem netusil. V utery zavolam primo na operatora a zeptam se kde by mohla byt teda chyba. Jinak pri startu Router blika a potom uz jen sviti LEDky. Dekuji za rady a informace dam vedet jak sem dopadnul a kde byla chyba aby se vedelo do budoucna

ked to ma len 1 mensiu zdirku, tak to je spravne. Ked ich ma 2, tak neni jedno kam sa to strci.
ked svieti aj led spojenia, tak to je spojene, a problem hladaj v tom jak sa pripajas na router apod. P.S. mozes si pozriet status v nastaveniach routra. Jak sa leze do nastaveni je tiez v navode, aj default admin heslo.