Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Monitor nenaběhne

Zdravím, asi před hodinou se mi stalo, že jsem hrál hru a najednou se rozmazal obraz a po chvíli zčernal. Vrátil jsem se na plochu a tu monitor ukazoval normálně, tak jsem hru vypnul a zase zapnul. Jela asi 20 sekund a potom obraz znovu zčernal, ale tentokrát monitor neukazoval už nic, ani plochu. Natvrdo jsem vypnul PC a po chvíli znovu zapl a spustí se normálně, ale monitor ukazuje jen černo (monitor podle led kontrolky funguje, ale chová se stejne, jako bych ho zapnul, když mám výplé PC). Zkusil jsem vypojit a zapojit DVI kabel a odpojit a zapojit GK, ale nepomohlo to. Když je PC zaplý, tak se u GK točí větrák. Můžete mi poradit, co dál vyzkoušet?

Skusit nechat ten pc vychladnut a odpojit na par minut z 230V. Ked to nepomoze tak je nieco vadne, bud nieco v PC (zdroj, grafika, doska), alebo monitor.
P.S. skusat sa da mackat numlock, ak meni LED tak PC ako taky (CPU, RAM, BIOS, Windows) funguje a potom je problem len v zobrazovacej casti (grafika alebo monitor)

Mackaj numlock klavesu, ci sa meni LED. Ak ano tak PC funguje a nejde len zobrazovacia cast. (v tom pripade ti potom asi aj nabehne windows takze by som to shutdownoval najprv kratkym stlacenim powerbuttonu, ne hned natvrdo. Default pre button je sice len S3 sleep, ale furt lepsie jak vypnut to pocas zapisu na hdd)

Num Lock kontrolka se při zmáčknutí mění. Ani po vychladnutí monitor nic nezobrazuje. Jak teď poznám v čem je problém, když monitoru funguje led kontrolka a GK se točí větrák? Oboji se tváří, jako by fungovalo.

Vyndal jsem grafiku, ale protože moje zakl deska nemá DVI vstup, tak jsem musel jít hledat VGA kabel. Ten jsem zapojil a grafiku vyndal, ale monitor píše "No Signal Detected", i když mám vše zapojené správně. S grafikou a DVI kabelem to ale nepíše.

Mozno mas CPU bez integrovanej grafiky (neskumal som ci do tvojej patice nejaky existuje)
Keby bol blby zdroj tak by nereagoval ani ten numlock si myslim ptz by nenabehol vobec ani bios. Takze ked ide numlock tak skor tipujem na grafiku. Ale ani nejaky divny problem so zdrojom sa neda vylucit. Skusit tam strcit inu grafiku alebo/a zdroj, u znameho, alebo rodiny, alebo niekde.

Našel jsem servis, kde dělají diagnostiku potíží zdarma a dnes mi bylo oznámeno, že je tam spálená grafická karta. Mimochodem, ten procesor co mám sice nemá integrovanou grafiku, ale moje deska ano, takže po tom co jsem tu spálenou grafiku vytáhnul, tak měl obraz normálně fungovat. Jenže ta integrovaná na desce je prý taky spálená a někdo ji dokonce vypnul v BIOSu, aby nežrala proud, což mi přijde velmi zvláštní, jelikož jsem tu desku kupoval zhruba před 2 roky úplně novou z CZC. Teď mi zbývá už jen objednat novou grafiku, mohli byste mi doporučit nějakou kvalitní, co zvládne nenáročné hry do 4k?

Nebylo to nic velkého, bylo to u chlapa doma. Dokonce mi doporučil, abych tu zakl. desku reklamoval, tak teď nevím čemu věřit :D Když jsem zminil, že koupím nějakou novou GK za 4 tisíce, tak mi rekl, že to nemá cenu a že bych potřeboval silnější zdroj než ten 400W co mám, ale zrovna u téhle je doporučených 300W, takže by mi ten můj stačil?

.. alebo ak potrebujes ten VGA tak lepsie https://www.alza.cz/sapphire-nitro-r7-360-2g-d5-d3 936214.htm?catid=18856181
je o 40% vykonnejsia jak si mal predtym
http://gpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-R7-360-vs -AMD-HD-7770/3572vsm7710

P.S. a zdroj mas sice znacku onicom ale vykonovo na toto staci, bavime sa o grafikach co zeru pod 80W (RX-550 ma TDP 65W, akurat ta R7 360 ma TDP 110W lebo je starsi model a vykonnejsi, ale aj to by mal ten zdroj zvladat.)