Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kvalitní převod do mp3

Ahoj,
už delší dobu se rozhoduji, zda si sbírku FLAC převést do MP3. Ano máte pravdu, v některých ojedinělých případech je to degradace, ale to tu, prosím, neřešme. A konečně jsem se rozhodl.

Něco jsem pročetl a dospěl k názoru, že 320 kbps a VBR0 bude nejlepší volba.
Ale když převádím v Audacity písničku, lze sice nastavit proměnlivý tok (tedy VBR0) ale už nejde zároveň s ním nastavit kvalitu 320 kbps.
Je toto vůbec možné? Nebo proměnlivý datový tok neřešit a dát přednastavenou kvalitu na 320 kbps?

Děkuji za rady

Viac jak 320 neexistuje. Minimalni 500 je teda vtipne, ale nemozne. Preto je CBR 320 najlepsie co existuje, lebo viac jak 320 neni definovane (je nemozne). Skusat VBR a dosiahnut tym 318 je stejny nezmysel jak prevadzat flac do mp3.
(p.s. inac ked uz tak winlame a tam mas prednastavene Archiving quality, parametre: -b 320 --cbr). Viac z mp3 nevyzmykas.

Na stranke lame projektu existuju specialne testovacie vzorky zvukov, podla ktorych doladuju en/de koder. Je vhodne si ich vypocut. Ak rozoznas kde to v tom audiu chybuje, tak prevod do mp3 pre teba nieje vhodny. Stratove kodovanie ma svoje zvlastnosti a robi niekedy so zvukom zaujimave efekty podobne efektu prekopirovania mag.zaznamu na paske, ale aj ine.

v některých ojedinělých případech je to degradace

Vzdy je to degradace.

dej 320kbps, ale smazat ty flacy, pokud to mas v planu, je opravdu hloupe, mp3 je jednoduse sice stale hodne rozsireny, ale uz zastaraly format.

Místo na disku mi nedošlo, ale už mě nabaví pořád řešit, které zařízení FLAC přehraje a které ne. Navíc i ta zařízení, která FLAC přehrají, mi čas od času nějakou písničku nepřehrají. U mp3 je toto vše bez problémů.
Z písniček mám nejraději hlas zpěváka/čky a při pokusech na domácí aparatuře, nebo v autě jsem rozdíl, takřka nenašel. A pokud jsem našel, tak jen takový, že kdybych před tím FLAC verzi nešlyšel, byl bych na 110 procent spokojený.
V kterých frekvencích byl měl artefakty hledat? Žádné "chyby" (jak artefakty chápu) jsem nezpozoroval.

panko je audiofil? tak si kup SACD a neries podobne veci ako flac a jeho podpora, to nieje pre teba.
bud sa hras na audiofila a neriesis, alebo nim niesi a v tom pripade mozes riesit kadejake veci urcene pre normalnych spotrebitelov. ale potom sa nerozculuj ze ti tvoje uletene audiofilske formaty nechce nic prehravat a podora je mizerna.

si uvedom co vlastne chces, nic medzi tym totiz neexistuje.

som kludny. ale jednoducho nechapem, preco chcs, obrazne povedane, z ferari robit skodovku, pretoze z ferari nemozes na niektore cesty.
tak bud vies co robis a ferari si kupis aj ked poznas jeho obmedzenia, alebo neriesis a kupis si skodovku. a spokojne sa vozis aj tak.
z mp3 proste viac nevytlacis, ako ti tu uz bolo povedane.
flac navyse na stopro pocuvas len doma, ked ti uz ide o kvalitu zvuku, takze nemas co riesit, ci to bude prehratelne aj niekde inde.
a nie, o kvalite zvuku sa neda bavit akonahle to chces pocuvat v aute alebo na chodniku v sluchatkach...to ti fakt staci mp3, a kludne aj 192kbit, pretoze okolny hluk.

Obrazné vysvětlení: Koupil jsem si ferari, protože jsem se v mnoha případech dočetl, a i při koupi aparatury mi prodejce vysvětlil, že je se škodovkou nesrovnatelné. Po čase jsem zjistil, že nejenže s ním není možné jezdit po některých silnicích (s čímž jsem počítal, ale v tu dobu jsem si myslel, že mi to nebude vadit) ale i na těch ostatních silnicích mu vadí některé výmoly.

Zkrátka, shiro, každý není profík v oboru a neomylný jako ty a proto je tu toto fórum, kam čas od času zajdu a rád si v klidu popovídám...

Mimochodem, mám sluchátka (mp3-prehravace.heureka.cz)a v nich opravdu okolní hluk slyšet není.

Místo na disku mi nedošlo

V poradku zkonvertuj flac do mp3, bud jak tu pisou joint stereo 320kbps nebo i klidne 256kbps a zaroven nech na disku flac. Flac archivuj, mp3 pouzivej, dokud pouzivat jdou, coz asi bude hodne let jeste. Casem mp3 smazes a zkonvertujes si to do aktualniho formatu, pokud za cas vsechna tva zarizeni nebudou umet rovnou ten flac.

Pre tie zariadenia si to kludne preved na mp3, v aute fakt netreba riesit nejaky flac, aj ked je to trochu cistejsie. Artefakty su zvuky ktore tam predtym neboli, vacsinou take jemne na vyskach pri specialnych zvukoch (techno apod)
(inac AAC je pokracovanie vyvoja mp3 kde sa prave snazili znizit riziko artefaktov, a podla toho co som testoval AAC sa im to aj zhruba podarilo, ale flac je proste nezmeneny original z CD, nic ine neni original)
P.S. flac si pusti doma napr. do sennheiser HD600 apod. Ale ne z vystupu receivera lebo japonec (ehm, uz asi aj tam cinan) zas usetril OZ na sluchatkovy vystup za 5korun, a vytesuje sa teraz ze sa mu podarilo nasrat tisice ludi.

Nie je zdarma - je spoplatnený a preto je aj 100% funkčný a spoľahlivý.

Nie ako tie ZDARMA v ktorých nastavím prevod do MP3 CBR 320 Kbps a keď tú výslednú MP3 preverím v spektrograme, tak dosahuje iba kvality MP3 CBR 128 Kbps (ale tvári sa ako MP3 CBR 320 Kbps). Ani v jednom ZDARMA sa mi nepodarilo vytvoriť skutočnú a kvalitnú MP3 CBR 320 Kbps - vždy bol výsledok žalostný.

Hloupý dotaz to není. Nikde jsi neuvedl, že zařízení, která ti nepřehrají AAC, máš. Pouze jsi psal, že AAC nechceš, což nechápu proč, když řešíš kvalitu a AAC je kvalitnější než mp3 a přitom jsi nikde neuvedl, že nepodporující AAC zařízení máš. Ale jak chceš, řeš si mp3 a převáděj si do mp3.

Pre -jenda kvety-.
Karel do nikoho nerýpe, nemá to vo zvyku, píše to čo si myslí a o čom je presvedčený a má úplnú pravdu.
Aj keď v jeho príspevku je určitá ironia absolútne s ním súhlasím. Môj príspevok tiež môžeš dať do spamu. Nezbláznim sa.
Nezaškodilo by, ak by si sa na veci začal pozerať trošku reálne.
Nič v zlom