Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber nového CPU+MB do zostavy. CS:GO

Zdravím, chcel by som sa spýtať ohľadom mojej zostavy a aký najideálnejši upgrade pomer cena/výkon (max 350€) by sedel najlepšie ? Počítač využívam na bežné surfovanie a primárne na hru Counter Strike. Hra využíva primárne procesor (cpu based game) a tak aj so slabšou grafikou a dobrým cpu sa dá dosiahnuť veľa fps.

Moja zostava: CPU: AMD FX 4350 4.2ghz
RAM: 8GB
GPU: R7 270.
Moja otázka je nasledovná. Aký najlepší procesor so zakladnou do mojej napísanej sumy by bol vhodný, aby som hral všetky mapy na 250-300fps stálych. (All low všetko.) Prajem pekný deň.

# Tam jde o vykreslovani, né zobrazeni FPS na monitoru, kde ty s 200FPS muzes neco videt DRIV nez nekdo kdo ma mensi FPS, nebo slo o neco takového, nebo chybu kterou tak vyuzivaji v grafickém ENGIME|motoru CSGO ?, nevim, neco jsem o tom cetl, nechi psat blbosti, to at vysvetli tazatel :-)..

'Zabak'

# Kdyz vemu, ze by pouzil Icooler a B250 chipset, uz ma na CPU typu
* Oba procesory jsou skoro na 4GHz.

• Intel@i3 7100 : https://www.alza.cz/intel-core-i3-7100-sleva-d4662 331.htm?catid=18856872 [3 061,-]
Nebo
• G4620 : https://www.alza.cz/intel-pentium-g4620-d4630169.h tm?catid=18856872 [2 829,-]

* Ten vykonovy rozdil mezi nema neni tak velky, uvedena hra, bude hode tezit z jednoho jadra + Frekvce.
Chipset B250 by mel byt vic jak dostacujici, kompatibilitu, verzi BIOSu jsem neoveroval, jde spise o otazku ci alternativni odkaz, moznost ne jako finalni navrch.

poměr cena/výkon je nevýhodný.

# Tak ale nablazni, uvedl jsem jen s jinou kombinaci s vykonejsim CPU, mozna to chapu spatne, ale osadit H270 + slabsi CPU je vyhodnejsi ?

• Pentium G4620 : [2 829,-]
• MSI B250 PC MATE [2.600]
• 2x4 GB DDR4 Crucial (1700Kč)

# Z prvniho navrhu s Pentium G4560 za 7.100Kc, tak ma za 7.100 Pentium G4620, v cem je to nevyhodné ?
* Jen se ptam, vim ze se da s tebou bavit jako s clovekem ;-) Mozna poukazes ze zmizel CPU Cooler, divej, i na i7@7700 mam klasicky intelaky chladic, nejaké zahrivani, nebo otravne bzuceni nejak nepotkavam, na 51W to staci (alespon prozatim)

Ten rozdíl je 200MHz - klidně může koupit lepší CPU, deska jistě vyhoví i MATE. Já volil tak, aby šel CPU jednoduše upgradovat a původní byl laciný - prostě dobrý poměr cena/výkon a spíše lepší desku.

Spíše vždy nechávám nějaký obolos na chlazení, protože boxové chladiče fakt nesnáším; nicméně dá se klidně přidat, rezerva v rozpočtu je stále cca 2000Kč, jen si nemyslím, že ten rozdíl půjde nějak výrazně poznat.

H110 není primárně určena pro Kabylake (musel bys mít jistotu, že tam bude už nahraný BIOS, který KL podporuje - což nemáš) a já bych to nedoporučoval, pokud nemáš přístup k CPU skylake, se kterým bys mohl udělat update BIOSu.

Osobně jsem proti tomu nakupovat ta nejlevnější prkna a do nich strkat i5 apod. - sice to funguje, ale není to optimální. Ty levné desky jsou tenké, prohýbají se pod většími chladiči, prostě jsou určeny do kanclu a pro použití s boxovým chladičem (který stačí na kancl, ale na hraní rozhodně doporučit nejde).