Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pomoc s nastavením zvuku.

Zdravím. Koupil jsem si studiové monitory Yamaha HS7 a k nim zvukovou kartu přes USB Audio Probe Spartan A. Potřeboval bych poradit, jak nastavit latency a sample rate. Momentálně je to takto JnmQX. Děkuji mnohokrát.

Latency je v preklade oneskorenie (tie hodnoty su asi v milisekundach), to si pripadne zmen ak by si nemal synchronne zvuk s obrazom. Ked je vsetko ok tak nic nesteluj.

Sample rate 44.1 je pre hudbu, 48 su filmy apod, ono sa to prerata z jedneho na druhy aj ked to je nastavene blbo, ale zhoruje sa kvalita. 96 a 192 sa da nastavit tiez ale u vacsiny zdrojov bude tie vzorky dopocitavat windows alebo ovladac, co moze byt kontraproduktivne. Ale pocut rozdiel asi moc nebudes. Mozes si aj furt nechat 192 ale potom je zbytocna zataz na CPU. Nemusis tam stelovat nic. Default vo WIndows byva 48 ale to zas neni optimalne pre hifi hudbu.