Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypnutí AutoRun z falsh disku ve Win 10

Ahoj, mám na notebooku Windows 10 a chtěl bych vypnout automatické spouštění programů z flash disku jako prevenci proti virovým útokům touhle cestou. Jaký je nejjednodušší způsob (v nastavení Windows) tohle udělat. V tom obecném Nastavení ve Win 10 v Zařízení-Automatické spuštění je na to tlačítko, nicméně nejsem si jistý jestli tohle vypíná i AutoRun nebo jen AutoPlay ?
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Na tuhle stránku jsem se díval, nicméně v HKey_Current_User /.../Policies zde už dále nemám žádnou podsložku (chybí mi tam to Explorer). Ale tak teoreticky bych mohl udělat stejný postup ale v kořenové složce HKey_Local_Machine že ano ?

Tak si najprv pozri aj local machine vetvu ci to tam nahodou nemas, ak ano tak to urob tam, to potom staci. Machine je pre vsetkych, user je pre kazdeho usera osobitny (moze byt pre kazdeho iny).
... tu zlozku Explorer samozrejme mozes aj vytvorit.
Ludskejsie je zakazat to cez group policy editor (gpedit.msc) co by vo vysledku malo urobit stejnu vec (ale zavisi od windows)

Autorun a autoplay je stejna vec.
Ale treba si davat pozor aj na to ze dvojklik v dementnom prieskumniku ma defaultne funkciu "spustit" a ne otvorit zlozky. Preto neni normalne klepat mysou po dementnom pruzkumniku, alebo aspon davat pozor a pouzit len pravy klik - ukazat zlozky.

TiP ~ Spust [Powershell] jakov spráce a zadej následijící príkaz, mohlo by to stacit :

[img=/file/view/28831-autorundisable-powershell-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28831-autorundisab le-powershell-jpg[/img]

$path ='HKLM:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\policies\Explorer'

• Nasledovne :

Set-ItemProperty $path -Name NoDriveTypeAutorun -Type DWord -Value 0xFF

[MUZE SE HODIT] Enabling and Disabling AutoRun :https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/d esktop/cc144204(v=vs.85).aspx