Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Google Chrome Malware

Dobrý, mám už vyše 1 dňa problém s prehliadačom Chrome. Raz za čas keď niekde kliknem v Chrome tak mi otvori nové okno kde je väčšinou reklama alebo stránka že mám na niečo kliknúť. Skúšal som sa toho už zbaviť kompletného vymazania Chromu z PC, resetovaním nastavení, premazaním Extensions ale robí to stále. Potom som prebehol PC antivirákmi ako Malwarebytes AntiMalware a Avast Premier a nič nenašli. Skúsil som nakoniec program zvaný AdwCleaner tiež od Malwarebytes a ten našiel 5 súborov , foto nižšie. Vždy keď ich dám vyčistiť tak zmiznú , aj tie click stránky ale po nejakej dobe sa znova objavia a keď preskenujem znova PC, tak sa tých 5 súborov tam opäť objaví. Neviete čo stým?

To je ta najväčšia záhada, ja som ako je na obrázku žiadny program odtiaľ neťahal: 1. Daemon Tools mám zo stránky vývojára, 2. Free Video to Gif to som v živote nesťahoval 3. Angry Birds Space keby sťahujem tak isto nie odtiaľ ale z torrentov alebo zo Steamu 4. Free video to gif converter tak isto som nikdy nestiahol a 5. Avast Secureline som ani nevedel čo je dokým som si to na stránke Avastu nezistil že to je prídavok k antiviráku ktorí slúži ako VPN

Skúsil som premazať históriu , cookies a všetko okriem hesiel v chrome, opäť to nejakú pol hodinku nespravilo, potom ale opäť a najhoršie že už ani jeden antivirák nič nenašiel, skúsil som teda Safe Mode a tam to skontroloval, nič, skúsil som aj Eset Online Scanner, taktiež nič nanašiel

Všetko si skúsil, ale jedno nie! Profil v Chromákovi. Všetko v ňom je zaznačené, teda i to, čo sa (nechcene) pridalo... Tam si to pamätá a po nejakom čase to aktivuje. Takžiež sa pozrieť v Nastaveniach Chrome (nemám Chrome!) - či nemáš tam v zozname okrem domovskej stránky ešte aj ďalšie stránky.

A sme doma!
".............sťahujem tak isto nie odtiaľ ale z torrentov alebo zo Steamu.........." - a hneď máš tam (možno) škodnú....
Zásada je, ak nejaký program má svoju oficiálnu stránku - tak sa "sosá" z nej a nie z nejakých torrentov, alebo pri_drbaných webov typu Softonic, Seznam atď. Tam sú totiž tieto súbory mnohokrát "upravované" o "pridané" hodnoty....

ten postup máš špatně: ne se teprve cosi dočíst o nějakém doplňku, pokud se ho vůbec podaří vygooglit.
vůbec jsi ho neměl instalovat - a fór je v tom, že prasečí chromák ti nedá vědět.

ještě jinak: podle zdejších dotazů i podle promořenosti pc s chromákovým spywarem to tipuju tak, že google/chrome možná zavedl nějakou bezpečnostní politiku proti instalaci neznámých spustitelných souborů, jenže ta podle chování uživatelů mnoho let nefunguje a googlu je to zjevně jedno: i tito lidé přináší zisk z adsense, jen možná neúmyslně větší než si mysleli.