Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problémy se zvuky ze studiových reproduktorů/monitorů.

Dobrý den. Omlouvám se, že zakládám daší dotaz během pár hodin, ale tento je dost odlišný. Mám problém se studiovýmy reproduktory Yamaha HS7. Dělají takové šumivé zvuky, když třeba scroluji třeba na Facebooku (nebo celkově někde na monitoru), když se nic na monitoru neděje, tak je to v pořádku, ale jakmile zase začnu scrolovat (občas stačí hýbat myší), tak opět ten šum. Dále při hrách je dost hlasitý opět asi něco jako šum. Na internetu jsem četl, že doporučují ztlumit přímo reporduktory kolečkem, co mají na sobě a pak zesílit zvukovku. To jsem udělal a pomohlo to, ale hru pak skoro neslyším i když zvukovku dám naplno. Na internetu jsem četl, že to může souviset s tím, že je to píchlé na desku PC přes tu zvukovku a když se pustí hra, tak PC je pod stresem a nějak se ot odrazí na těch monitorech. Mohl by mi někdo říct, zda se to dá nějak opravit? Například když jen poslouchám muziku, tak je vše super a i na ten šum na internetu bych si asi zvykl, ale ve hrách to je skutečně dost slyšet a pomáhá jen to kompletní ztlumení repoduktoru, ale pak zas ta zvukovka ani naplno nedokáže skrž ty monitory dodat dost hlasitý zvuk, takže pořád musím hledatkompromis mezi šumem a hlasitostí hry. Nevíte, co by mohlo pomoci? Jsem celkem zoufalý. Děkuji mnohokrát.

Já to asi zle popsal. Šum to není, je to spíš takové rychlě prdění, nevím jak to popsat přesněji, pohledám a řeknu, šum mají malinký a na ten si v klidu zvyknu, ale na ten divný zvuky, který popisuji a mění intenzitu v závislosti na zátěži, to musím vyřešit.

Ano, asi tedy víte, no pokud by to nešlo alespoň omezit, tak jsem zklamaný dost. Musel bych tedy vždy na hry ztlumit hodně ty reproduktory a dát na max hru i zvukovku abych vůbec nějak to slyšel, jinak je to dost tiché, ale každopádně děkuji za reakce.

Jaj tak to už je na mě moc technický (ten oddělovač). Rádio tu nemám. Na stole je jen monitor, ty reproduktory, a zvukovka. Zvukovka tedy přes USB do základovky píchlá. Teď jsem zkusil dát do jiné prodlužky ty reporduktory, ale je to stejné. On to ani není tak šum jako spíš takové rychle "prdění", nevím jak to popsat, zkusím najít ten zvuk a říct přesněji. Ale jeho intenzita se mění spolu s tím, co se děje na obrazovce, hlavně tedy u her. Při GTA je to hodně slyšet, ale intenzita se lehcce mění s tím, jak hýbu kamerou, ale nikdy ne o moc jen lehce se mění. Jakoby reporduktory přenášely tímto způsobem coil whine z karty, ale nezní to vůbec jako coil whine z repráků a ani když jsem dal hlavu ke kartě tak neprodukovala žádný coil whine, ale vážně nevím, jen vím, že intenzita se zvyšuje spolu se zátěží. Ach jo, přitom jinak ty reproduktory jsou skvělé, ale tohle musím nějak vyřešit.

Díky zkusím vše. Akorát ovladače mám nově stažené k té zvukovce, co jsem k tomu koupil. Audio Probe Spartan A. Nemůže to i souviset s kabeláží? Koupil jsem monster-clas-s-6 tyto kabely v domnění, že budou kvalitní, ale asi ani nejsou balanced, což by mohl být problém? Jinak vyzkouším ty ostatní rady, ale nevím, přijde mi, že prostě reproduktory přenášejí ty pazvuky z PC, asi tedy skrze to USB, přes které je připojená ta zvukovka.

Aha, děkuji, až teď jsem si přečetl. Takže kabely to snad nebudou. Možná zkusím ty kabely dát dál od PC a stejně tak tu zvukovku. Jinak modem mám na druhé straně pokoje, takže ten by neměl být problém. V PC nemám jinak píchlé nic zbytečné. Monitor na grafiku zapojený přes DP.

Jj, to jsem pochopil z toho, co psal MM. Mohl bych zakoupit, ale otázkou je, zda by to pomohlo a už ty monster mě stáli dost peněz a nechtěl bych se jich jen tak zbavovat. Co si lidi myslíte o https://prislusenstvi-ke-kytaram.heureka.cz/behrin ger-hd-400/, uvádějí to u příslušenství ke kytarám, ale nemohlo by to pomoct? Musel bych tedy dokoupit další 2 kabely taky, ale třeba by to pomohlo ?

Nepomohlo by to.

Tie jack kable mas teda 2 kable a kazdy je mono (len 2 kontakty) ci jak to mas pozapajane??? Reproduktorovy kabel???? To je asi trochu blbe ty chces tieneny kabel, a zasadne ne "reproduktorovy" (P.S. ale je pravda ze nepoznam slang tych muzikerov, ja som fyzik a pomenovavam veci fyzikalne)

.. uz asi zacinam tusit ze co mas problem, on asi vyvojar zvukovky predpokladal ze pouzijes balanced vystup (2 signalne piny), a neodrusoval zem. Ty ale tam strkas mono jack cim pouzivas na signal len 1 signalny pin a tu neodrusenu zem. Takze hladaj TRS balanced kabel (poriadne si pozri kde ma balanced vstup ten repro a podla toho kup kabel)

Ano, jsem v tom amatér a jak jsem viděl, že obě strany sednou do děr, tak jsem vůc neřešil. Až dnes jsem se dozvěděl o nějakých balanced/unbalanced kabelech, stíněných kabelech atp. Každopádně jsem rád, že je to tak, že jsem jen já vůl, a že technika snad bude OK. Mohu jen sem hodit tedy kabel, který bych zkusil a zda se vám bude zdát ok?

Právěže tam píšou, že je i stíněný

Nemenší pozornost byla věnována i stínění – husté měděné opletení pokrývající přes 92% vodiče skvěle zabraňuje zachycení jakýchkoli vnějších ruchů způsobených elektromagnetickými interferencemi. Stejně tak izolace obsahující uhlík spolehlivě eliminuje mikrofonické praskání a technologie IsoTec Vibration zabraňuje vzniku ruchů při práci s kabelem.

Ale balanced tedy určitě není no.

Ale nemozem zarucit ze to pomoze. Normalne staci aj kabel za povedzme 100korun, idealne tieneny (pre balanced neni vyslovene nutne, ale na tie milivoltove signaly by som daval tienene). Nemusi to byt drahe. Reproduktorovy sa skor oznacuje velmi hruby silovy kabel, ale to asi by nebolo cez jack, neviem co za kabel si to kupil, mozes skusit vratit, netusim. :)

P.S. kludne sem hod link na kabel predtym jak ho objednas

To je mi jasné. Zkusím objednat rovnou 2, přece jenom to stojí pár korun a kdyby to pomohlo, tak se mi nebude chtít čekat na další kabel. Každopádně to tedy zkusím a uvidíme. Jinak samozřejmě prozatím moc děkuji tobě i MM za cenné rady. Zítra přes den na to ještě mrknu a uvidíme, zda se někam dostanu. Kabely objednám, ale dojdou stejně až někdy začátkem příštího týdne, takže zatím budu zkoušet ty další rady a uvidíme.

Ano je dobry. Maju ho asi aj na muzikeri.
Ci to pomoze uvidis. Ja si myslim ze asi aj hej, lebo neverim ze v zvukovke za 150eur neodrusili signal od USB, a inde to vnzikat nemoze.
(potom uz len nejaky nezapojeny vstup kdesi ktory sa mixuje do signalu. Potom este moze byt nejaky uplne naprd zdroj v PC, alebo napajanie USB napoene na nejaku divnu vetvu zdroja na doske)

Plus mě ještě napadl jeden test. Zkusím zapojit do té zvukovky normální sluchátka. Tím se dá zjistit, zda je problém v kabelech nebo ne, pokud tedy neplácám po ránu blbosti. Když ve sluchátkách bude zvuk čistý a bez těch bzučivých zvuků, pak je skoro jasné, že problém je mezi zvukovkou a reproduktory, tedy v kabelech. Pokud by to bzučilo stejně hrozně jako repro, pak je na 99% problém se zvukovkou a jejím propojení do PC přes USB. Tedy alespoň si to myslím. Napíšu pak úplně dolů nějaké shrnutí co jsem zkusil a jak to dopadlo.

Chápu no, třeba ne, ale zase se tím třeba trochu přiblížím možnému vyřešení. "Znám dva tisíce způsobů jak nevyrobit žárovku, potřeboval bych jeden, aby fungovala." Nevím proč mě napadl zrovna tento citát, ale mám ho vážně rád :).

USB svinstvo jako ten Audio Probe? Že by ta zvukovka byla horší než integrovaná? To doufám tedy ne. Abych propojil ty reproduktory s integrovanou, musel bych koupit nějaké redukce jacků, nepřišel bych už jen tím o kvalitu a pak ještě i tím, že bych používal tu integrovanou, které nikdy nebývají valné.

Redukce stojí pár šupů takže na zkoušku bych jí koupil a testnul na integrovaný když nic jinýho nepomůže.Jinak integrovaná záleží co máš za MB,ty dnešní se nedaj srovnávat s těma co byli,používal jsem dřív Xonar D1 PCI ten jsem chtěl nahradit jinou zvukovkou a není zapotřebí.Mám to tažený přes zesík Denon na stereo repro AQ Toba (Realtek S1220A)

Není to záležitost reproduktorů, rušení jde už ze zvukové karty. Jako pokus můžeš zkusit mezikus kde by bylo napájení zvukovky z USB portu počítače přerušeno a použit externí zdroj 5V. Nevím jaké máš znalosti elektroniky a jestli si na to troufneš.

Že to není reproduktorama jsem si myslel no, oni oba dělají úplně stejně ty pazvuky, takže jsem si právě říkal, že to bude nějak už tou zvukovkou, že jak je to píchlé přes USB, že to nějak bere ty zvuky ze základovky. Nyní jsem v práci, tak nemohu nic zkoušet, ale zkusím ještě ten pokus s použitím jiného USB portu, možná zkusit USB 3.0 na předku skříně? Může se to nějak tím omezit nebo se prostě přenáší a je jedno jak daleko od základovky je to na ní připojené? Zkusím také ještě posunout tu zvukovou kartu dál od PC, ale mám už nyní ji mám celkem daleko.

Nevedies ten USB kabel okolo wifi routera apod?
Pouzi nejaky slusny hruby kratky USB kabel. A hlavne nespajaj zeme (kostry) PC a zvukovky ani medzi sebou a ani na nic ine, vsetko ostatne nepotrebne z PC (TV HDMI kabel apod) poodpajaj.
Ale slusna zvukovka to ma mat odfiltrovane v sebe, nechapem co tam stalo 200eur na tom ked to robi toto. Odniesol by som to a pytal peniaze. Za 200e mas mat hifi DAC so SNR 120dB, toto tvoje ma podla toho co pises SNR tak 20dB (aj ked si cinan pise na obal co chce)

Když jsem na webu, tak ten buzzing je když třeba scroluji v prohlížeči, ale je to relativně OK. Když hraju, tak musím dát zezadu na reprách level skoro až na nulu a na zvukovce dát maximum a ve hře také, protože jak dám na reprácích tak nízko, tak sice skoro úplně zmizí ten buzz, ale zase je hra hrozně potichu. Ve win jedu zvzk na 100% hlasitost pořád. Reporduktory mám propojené kabelem TRS - TRS oba stejným kabelem. Akorát jsem se nedočetl, zda je balanced nebo ne, ale ani nevím, zda by to pak mohlo na toto mít vliv. Případně bych mohl zkusit zakoupit nějaké kabely TRS - XLR. Zvukovka má XLR jen pro mikrofon, pro repráky pouze TRS.

Mrknu jak dojdu domů, ale myslím, že mikrák tam nějak nemám. Mám sluchátka s mikrofonem, ale než jsem dával dnes ty nové repro se zvukovkou, tak jsem je odpojil a ještě nezapojoval zpět a také jsem odinstaloval ovladače integrované zvukovky, aby se to nějak netlouklo s ovladači pro tu novou USB zvukovku. ALe to nevím, jestli jsem vůbec musel.

Nemusel si nic odinstalovavat (zariadenia sa nastavuju v ovl.panley-zvuky, resp. v pravy klik na repracik vpravo dole- prehravanie a nahravanie). Preistotu mozes ist do spravcu zariadeni, najst si onboard zvukovku, a pravy klik a zakazat, aby to nabeton nerobilo nejaky bordel vo windows cez mic vstup alebo co. Pre tu USB zvukovku snad mas spravny ovladac. inac tazko ked nemas pospajanie neikde zeme medzi sebou tak to je dost divne, bodla by schema tej veci nech sa da usudit ci to je nahovno navrhnute alebo musi byt nieco vadne alebo co. Ale tak uz asi nic no. Ked to neporisis nijak tak to asi chod vratit neviem nech to za 150eur poslu nazad vyrobcovi ja neviem, clovek uz nemoze vobec nic kvalitne dnes kupit.

Díky. Zkusím co píšete. Bohužel co se toho týče, na internetu o tomto produktu není mnoho informací. Doufal jsem, že něco takového nebudu muset řešit. Např. zde řeší snad stejný problém, ale prostě se pak přestávám orientovat, anglicky umím a některá řešení si přeložím, ale někde moc nerozumím, co jim vlastně pomohlo. http://www.tomsguide.com/answers/id-1778068/buzzin g-humming-screeching-sounds-playing-games.html. Jinak každopádně děkuji za snahu pomoci, zítra po práci vyzkouším, co jste psali a případně další rady z jiných fór, protože se zdá, že je to celkem častý problém. Snad něco pomůže. Musím říct, že jinak poslech hudby je na tom moc pěkný a vážně jsem si to užíval, ale ty hry z toho udělají uřvané krámy.

Pricin moze byt mnoho, na forach najdes mnoho roznych (nesuvisiacich) pripadov. Typicky sa to rusenie nabera v integrovanej zvukovke na doske cez napajania, ale vznika to aj spajanim zeme/kostry hore dole (akykolvek prud ktory ide cez to zemniace vedenie pouzite na signal sposobi ubytok na drate a tym rusenie v signali. Kde to vznika je u kazdeho inde. Teraz ako som si uz precital ze tam je 2x jack balanced vystup na tej zvukovke, tak si takmer nabeton myslim ze to je tym ze si tam strcil ten mono jack kabel, a tym ze vyvajor zvukovky sral na oddelenie GND lebo si myslel ved je tam balanced signal cisty.

Zatím jen hopem. Přemístění zvukovky dále od PC nepomohlo. Změna USB portu nepomohlo. Zkusil jsem do zvukovky dát sluchátka do předního klasického jack portu a sluchátka naprosto krásně tichá a bez sebemenšího problému! Takže to skutečně vypadá na špatné kabely. Jen mi přijde divné, že jsem zkoušel s nimi všemožně házet, dávat je dál atp., ale ty otřesné pazvuky byly pořád stejné, ale stejně vše směřuje k nim, takže ozkouším jiné nové a snad to zabere, určitě dám pak hned vědět.

Jj sluchadla naprosto krásný čistý zvuk. Zítra určitě napíšu, zda pomohly ty kabely. Případně pak zkusím tou redukcí do MB, jak doporučuje sambilionk. Akorát tedy nevím, jak bych postupoval, kdyby to bylo po připojení do integrované OK, to by byla tedy ta zvukovka špatná?

Symetrické kabely jsou ok, ale taky musí být i symerický vstup a výstup+ komletně symetrický zesilovač a spol. Ovšem to jsme v jiné cenové kategorii.
Takže tím skoro nic nevyřešíš. Chce to kvalitní zvukovou kartu tipu Sounblaster Audigy 2zs a podobné. Ten tvuj usb zázrak je jak sám uvádíš naprd.

Ak nepomozu balaned kable tak asi posledna moznost problemu u neho je v tom ze tie repro su uzemnene na PEN vodic, a ze by nemali oddelenenu audiozem a spaja to tam na GND toho PC do slucky, ale u yamaha repro take nieco nepredpokladam, az taki dementi to urcite nenavrhuju. Ale mozne je vsetko.

Balanced kabely TRS-TRS pomohly odstranit tak 85% těch rušivých pazvuků. Při hrách již prakticky žádný problém, jen při zátěžovém testu, kde je to opravdu náročné, tak je slabě slyšet zvuk, co byl předtím, ale nedá se to srovnat. Jen jsem neodhadl délku kabelu, takže příští týden rovnou koupím delší a nejspíš půjdu do XLR(M)-TRS HN133040. Každopádně velké díky chlapi. Hlavně MM, moc jsi pomohl i vysvětlil, co bylo třeba. Vážím si toho.

Hmm tak nakonec to slyším i ve hrách, když ztlumím zvuk na zvukovce tak tam pořád to je, ale je to mnohem tišší než předtím, ale pořád tam lehce to slyšet je. Divné je, že dříve jsem tu sílu těch pazvuků mohl tlumit či ji zesilovat zezadu na bednách (level). Nyní je to jedno jak to nastavím vzadu na bednách, prostě to dělá ty tišší pazvuky všude stejně. Ale jako je ot o hodně lepší to prostě ano, ale pořád tam trošku toho je a to mě mrzí. Do sluchátek nebo z noťasu ani sebemenší pazvuky. Jen klasický lehký šum z tweeterů, ale ten je prý normální a ten mi vůbec nevadí, protože i větrák v bedně je slyšet víc, ale ten lehoulinký buzz při některých hrách by bylo super, kdyby nebyl, ještě budu hledat na internetu další možnosti řešení. Ale pořád je to 1000x lepší prostě, nevím zda je možné, aby to lehké a tiché bzučení úplně kompletně zmizelo. Zítra zkusím zvuk nahrát.

Jinak jsem také zkusil použít notebook (nebyl v zásuvce) a žádné pazvuky nebyly, krásně čistý zvuk.

napájíš pc a bedny z jedné prodlužovačky, nebo každý odjinud?

z těch tvých vyprávění není jasné, jestli už jsi zkusil i normální integrovanou zvukovku. krámy mají otevřeno, jestli potřebuješ kablík.