Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jakou grafiku k procesoru AMD Athlon 64b X2 250?

Syn kolegyně hraje internetové hry na PC z roku 2010 - 2x 2 GB Ram, MB Gigabyte GA-880GA-UD3H, procesor AMD Athlon 64b X2 250. Poslední dobou si stěžuje že mu hry škubou. PC má integrovanou grafiku. Předpokládám že neintegrovaná by mohla situaci zlepšit. Nedokážu poradit jaká by se k procesoru hodila. Poradíte? Zdroj je 400W Fortron, také z r. 2010 :-(.

RX550 je pěkná, ale ten procesor ji nemá šanci uživit. A pokud se bude PC upgradovat, tak zase tahle "pěkná" grafika bude brzdit nový HW. Jinými slovy jsou to vyhození peníze.

Optimální je koupit bazarovku za pár stovek, více se do toho starého PC podle mého názoru nevyplatí strkat.

Hocjaka karta za 1000 korun bude podla mna X nasobne vykonnejsia jak integrovana v nejakom Athlon z 2010. Viac penazi do toho asi nema zmysel strkat.

Ale skubanie moze mat aj ine priciny, nemusi to vobec byt grafikou. Zacal by som ctrl-alt-del a spravca procesov, ci mu nahodou windows update nevytazuje cely CPU, ako to ma microsoft vo zvyku obcas, a podobne. A odinstalit antiviry a restart.