Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počet routerů mezi servery

Jakým způsobem mohu zjistit počet routerů mezi mou stanicí a serverem v internetu?

Klasicky používám příkaz traceroute, ale některé routery mají jaksi zakázané tyto pakety posílat zpět, takže se nic nedozvím. Mělo by to jít postupným snižováním TTL, ale za boha si nevzpomenu na příkazy, kterými se to zadává.

Dělám to na linuxu, ale spokojím se i s řešením na Windows, ty příkazy by měly být podobné.

Děkuji

můžeš použít mtr (existuje verze jak pro linux, tak windows)

Nicméně pokud má router vyblokované odpovídající ICMP typy paketů, odpověď nedostaneš (ovše opět) nicméně řádka ve výpisu traceroute/mtr znamená hop.

Druhá varianta je normálně pingat, akorát postupně snižovat u pingu TTL (ve Windows volba -i XXX) - v okamžiku, kdy se ti ping přestane vracet, tak předchozí hodnota TTL určuje počet hopů. (pozor, opět nemusí být zcela přesné, protože router může hodnotu TTL změnit)