Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Honor 8 nebo iphone se?

Ahoj
potreboval bych radu ohledne vyberu telefonu. Mam limit 11 000 Kc,pres ktery nepujdu. Vybral sem si dva kandidaty, jednim je Honor 8 a druhy Iphone SE. Oba pro me maji klady i zapory ale nevim, ktery nakonec vybrat. Jaky mate nazor vy? Pripadne da se v tehle cene sehnat neco lepsiho? U Honoru 8 mi vadi, ze ten telefon je v podstate ze skla a bude podle me dost nachylnej na rozbiti. iphone bude spolehlivej, ale zase je malej.
Za kazdou radu budu rad

Hele to asi jo. Rekl bych ze Galaxy S7/Edge jsou nejlepsi telefony co Samsung udelal.
Jinak debata android/iOS nema cenu.
Kazdej ma to co se mu libi i kdyz u iPhonu je to obcas proto ze je to proste iPhone je "in"
Ja sam mam Galaxy S8 pac mi android nabizi to co apple ne

Už je to nějakou dobu, co jsem měl android (teď mám W10, psí kusy, co vyvádí MS mě nutí porozhlédnout se po novém telefonu), co je tedy přesně myšleno těmi "novými androidy"? co je na nich špatného, čeho se mám bát?

Nulovej vyvoj, Google se zasekl a nove funkce nic neprinasi, akorat to prasi kod, Android tak ma stale vetsi naroky na hardware a vubec to nepridava vykon noveho k novemu lepsimu hardwaru.

Velkej problem je odstrelovani sd-karet, ktere se bez rootu zarizeni nedaji skoro pouzivat. Pripadne v cistem Androidu muzes najit funkci spojeni interniho a externiho uloziste do jednoho, coz je jen dalsi hovadina, ktera ti jako uzivateli komplikuje zivot, karta pak ztraci vyznam prave v tom smyslu externiho zarizeni a jeji vyuziti je zase omezene.

Jestli te sere Win10Mobile, tak vez, ze jedina vyhoda Androidu je spousta aplikaci, ktere na Win10M nejsou, jinak je to sprasene uplne stejne.

FM jako rádio? To na W10 v rámci nějaký vylepšující aplikace taky smazali :D

O tom, že je tam komplikovanější stahování hudby, jsem slyšel. Ale zase mám to spotify, tam je skoro vše. I když je fakt, že v mobilu mám pár věcí, co na spotify neseženu. Tak to je další věc, která mi způsobí dilema :))

Právě,těžká rada. Většinou každý chválí své. Já ne, Mám Huawei G700 a už dostkrát jsem s ním málem sekl o zem. A to má rádio,hudbu bez omezení,SD. Vůbec nevím,co bych nyní bral. Asi LG.Ještě předtím jsem měl Nokiu N8. Dobře fotil,moc dobře. Po první fotce z G700 zklamání.

Tak "obycejna cina" je dnes skoro vse. A aby se nokia dokazala na trhu prosadit, tak to nebudou moci nejak sulit takze ocekavam, ze budou dbat alespon trochu na kvalitu a budou do founu rvat nejnovejsi system a poskytovat dlouhodobejsi podporu. Takze minimalne nekolik prvnich let bude nokia dobra koupe, jinak to budou moci zabalit.

A maji jen znacku. Investice jak prase, tak se budou sakra snazit uloupnout alesnon neco ze soucasneho trhu. Navic hned od zacatku chteji jet evropu, kde jsou naroky uplne jinde nez v asii, jestli to osulej, mohou to z fleku zabalit. Aby se prosadili, budou muset nabizet vice nez ostatni, zde zavedene znacky. Hardwarem/zpracovanim konkurenty predcit nijak zvlast nemohou, tak to budou muset honit na softwaru a dlouhodobe podpore/servisu.

iphone ale ziadnu sd kartu nema, a ked mas malo miesta tak si mozes kupit rovno dalsi telefon za 400 eur, takze v tomto by som zas na ten android moc nenadaval :) (a kto si kupi len 16GB verziu iphonu tak si bude buchat hlavu o stenu)
Android vseobecne neni zly. Treba si asi vyberat skor podla parametrov a kvality telefonu a ne podla os.

Bát ? To nevím,ale je důležité,co hodláš s telefonem provádět. Pokud jen hovořit,psát SMS,tak se neboj vlka nic. Ale pokud budeš chtít mnoho aplikací,tak vyšší verze Androidu už nespolupracují s SD kartou,takže aplikace do vnitřního úložiště. A to čím bude větší,tím bude telefon dražší.

kde je nějaká hranice, po které se telefon začne sekat?

Ta hranice se jmenuje Android. ;-) Vzdy se to seka, rozdil je jen jak moc. Ale neni v podstate moc co vybrat. Musis se v prve rade rozhodnout, jestli ti vyhovuje nebo nevyhovuje eko-system Applu, ve chvili kdy tohle vyresis mas vyhrano. Pokud je Apple ok, tak mas jasno a pokud neni, tak beres sekani za normu a dal to neresis.

Každej výrobce si mobil vyladí podle sebe. Honor/Huawei používá lehkou nadstavbu, která se mi líbí a je svižná.
Mylím si, že Honor 8 bude ještě pár let v pohodě.
Hodně se mi líbí infraport, který svoje využití najde.

Iphone SE je kvalitní a povedenej. Ios má výhodu v zabezpečení a delší dobu aktualizací. Ovšem zrovna Ios je pro mě nějak moc uzavřený, ale má svoje výhody.

SE má vyšší výkon, především v grafice, ale i tak má Honor dost výkonu.
Nevýhoda iphonu je pomalý nabíjení a malý display.

Tyhle mobily jsou si konkurenti a zároveň je každej jinej.

Poslední věta přesně vystihuje můj problém. Možná bude řešení prostě navýšit ten rozpočet. I když mi přijde smutný, že aby se uspokojily moje nároky na spolehlivej telefon se slušným displejem, tak musím zaplatit takovou raketu

Proboha proč? Manželka má Nubii Z11 Mini S za 8.000 Kč https://www.tsbohemia.cz/nubia-z11-minis-khaki-gre y_d262572.html, švagrová Honor 8 Premium za 12.000 Kč https://mobilni-telefony.heureka.cz/honor-8-64gb-p remium-dual-sim/#, Samsung S7 je od 12.000 Kč šedivka nebo 16.000 Kč ofiko s 2.500 Kč vratkou https://mobilni-telefony.heureka.cz/samsung-galaxy -s7-g930f-32gb/#, takže fakt nechápu, proč do telefonu cpát víc peněz. U iPhonu se to pochopit dá, tam moc na výběr není, ale u Androidu je to dost o ničem. Cena top modelů letí dolů raketovou rychlostí, takže telefon rychle ztrácí cenu, nemluvě o možné krádeži, rozbití a pod.

V případě navýšení rozpočtu bych asi spíše šel do iPhone 7 - ergonomický rozměr i tvar, výkonný HW s velkou životnosti, dlouhá podpora a široká nabídka programů. A to píšu jako nefanoušek iOS, který by si iPhone 7 kvůli přemrštěné ceně sám nekoupil.