Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Honor 8 nebo iphone se?

Ahoj
potreboval bych radu ohledne vyberu telefonu. Mam limit 11 000 Kc,pres ktery nepujdu. Vybral sem si dva kandidaty, jednim je Honor 8 a druhy Iphone SE. Oba pro me maji klady i zapory ale nevim, ktery nakonec vybrat. Jaky mate nazor vy? Pripadne da se v tehle cene sehnat neco lepsiho? U Honoru 8 mi vadi, ze ten telefon je v podstate ze skla a bude podle me dost nachylnej na rozbiti. iphone bude spolehlivej, ale zase je malej.
Za kazdou radu budu rad

Už je to nějakou dobu, co jsem měl android (teď mám W10, psí kusy, co vyvádí MS mě nutí porozhlédnout se po novém telefonu), co je tedy přesně myšleno těmi "novými androidy"? co je na nich špatného, čeho se mám bát?

Bát ? To nevím,ale je důležité,co hodláš s telefonem provádět. Pokud jen hovořit,psát SMS,tak se neboj vlka nic. Ale pokud budeš chtít mnoho aplikací,tak vyšší verze Androidu už nespolupracují s SD kartou,takže aplikace do vnitřního úložiště. A to čím bude větší,tím bude telefon dražší.

kde je nějaká hranice, po které se telefon začne sekat?

Ta hranice se jmenuje Android. ;-) Vzdy se to seka, rozdil je jen jak moc. Ale neni v podstate moc co vybrat. Musis se v prve rade rozhodnout, jestli ti vyhovuje nebo nevyhovuje eko-system Applu, ve chvili kdy tohle vyresis mas vyhrano. Pokud je Apple ok, tak mas jasno a pokud neni, tak beres sekani za normu a dal to neresis.

Každej výrobce si mobil vyladí podle sebe. Honor/Huawei používá lehkou nadstavbu, která se mi líbí a je svižná.
Mylím si, že Honor 8 bude ještě pár let v pohodě.
Hodně se mi líbí infraport, který svoje využití najde.

Iphone SE je kvalitní a povedenej. Ios má výhodu v zabezpečení a delší dobu aktualizací. Ovšem zrovna Ios je pro mě nějak moc uzavřený, ale má svoje výhody.

SE má vyšší výkon, především v grafice, ale i tak má Honor dost výkonu.
Nevýhoda iphonu je pomalý nabíjení a malý display.

Tyhle mobily jsou si konkurenti a zároveň je každej jinej.