Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC kvalita ?

Ahoj.
Nemáte někdo vyzkoušenou MSI Z270 TOMAHAWK ARCTIC na OC ? : https://www.alza.cz/msi-z270-tomahawk-arctic-d4671 163.htm
Můj procesor i5 7600K, 16GB paměti, chladič budu vybírat později.
Co mě zajimá jestli jde da ní taktovat a jestli ma dobrý teploty, moje poslední byla Asus Z97 a ta docela topila, jsem upgrádoval na i5 7600K a hledám k tomu desku, chtěl bych tuto, ale nevím jestli se na OC hodí.
Děkuji pěkně.

poslední byla Asus Z97 a ta docela topila

To urcite ne, deska netopi, a kdyz ano, tak neni problem v desce, ale ve spatnem airflow ve skrini.

Tomahawk neznam, snad se nekdo najde, kdo ti bude schopen dat konkretni radu, nicmene alespon te varuji, ze pokud das tuto desku do stejne spatne skrine, bude topit take stejne jako kterakoli jina.

Chladice bez rebier, to uz v cine zrusili vyucovanie fyziky uplne?
Na tom chipsete je modre svetielko? To je potrebna vec. To ucia v cine asi uz na zakladnej ze vsetko musi svietit na modro, a idealne ked to je namierene do oci uzivatela, aby nic ine nevidel.
Nepoznam ju ale mozno najdes nieco lacnejsie s rebrami na chladicoch. (a ked nie tak si to kludne kup)

Chladice bez rebier, to uz v cine zrusili vyucovanie fyziky uplne?

# Ono, ony ty digitalni kaskady totiz moc netopi ...fyziku (klasika, vsechno je nahovno, skurvil to cinan, driv jsem se tomu smal, ale uz je to trapné to cist v kazdém prispekvu a prakticky navsechno)
* Navic zebra tam sou.

# MSI Z270 je na 'Overclocking' tvého CPU i5@7600K zcela dostacujici.
- Jestli jsem Tomahawk zakoupil, tak jen kvuli vhledu, urcite bych této rade (nerikam ze ARSENAL je spatny), ale vyhradu bych mel k AUDIO chipu, kde MSI osadilo Realtek [ALC892] znamy predevsim z predeslého CHIPU ktery jsi mel Z97, jetli jsi ho mel tvé desce a byl jsi spokojen, nebo neplanujes UPGRD tvé AUDI sestavy, tak to resit nemusis.
* Ono i tak by to chtelo kvalitni aparaturu a zrejme i velmi citlivy sluch, aby jsi slysel rozdil, ve stejné cenové kategorii, nema spaty vyber Gigabyte Gaming Aorus.

# U taktovani, mam na této desce osazen I7@7700K (DDR4 2666 MHz CL15), ktery na 5GHz rychle stoupne na 120/30W s 1.33-35V pro V-CORE, teploty nejak nahoru nejdou, v testech jako Prime etc se drzel stabilne, myslim ze s tvym i5@7600K si jen pohraje.
* Bude urcite zalezet také na tvé bedne, jak ma proveden Cooling etc, ale tady ty DIGITALNI kaskady ze vsech kaskad zahrivaji nejmin, nejaké extremni zahrivani u OC jsem u ni nejak nespozoroval, bez OC, u bezného uzivani jsou pri doteku prstem skoro studené.
..

[img=/file/view/28841-msi-z270-arctic-2-jpg]http://pc.poradna.net/file/view/28841-msi-z270-arc tic-2-jpg[/img]

Mentalne vadni su u vyrobcu, ja sa uz mozem len divit. Myslim si ze za 3litre mas stejne dobru dosku bez toho cirkusu, ale ok.
Pytal si sa na chladenie, tak som ti odpovedal o chladeni ze je dementne (a ta "arctic" cirkus farba tomu nijak nepomoze, tomu by pomohli rebra na tom chladici, ak ti ide o to)

Barva.
* jde o typ klasicky MSI TOMAHAWK, kde udelaly BILI model pojmenovany ARCTIC, to je cela veda, nema za tim cenu hledat koko..iny
# NIKDE neni napsané ARTIC = Suprové chlazeni nebo neco podobného, to se tady obevilo az s .. ani tazatel, nikdo nic takového neuvadel, ani cinan to neuvadel, jen tva dedukce.