Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vylepšit moje pc

Typ CPU QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965, 3400 MHz (17 x 200)
Název základní desky Asus M4A87TD/USB3 (3 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x4, 1 PCI-E x16, 4 DDR3 DIMM, Audio, Gigabit LAN)
Grafický adaptér NVIDIA GeForce GTX 650 Ti BOOST (1 GB)
DIMM1: Micron 16JTF25664AZ-1G4F1 2+2 GB DDR3-1333 DDR3 SDRAM (10-9-9-24 @ 666 MHz) (9-9-9-24 @ 666 MHz) (8-8-8-22 @ 609 MHz) (7-7-7-20 @ 533 MHz) (6-6-6-17 @ 457 MHz) (5-5-5-14 @ 380 MHz)
Disková jednotka SAMSUNG HD502IJ ATA Device (500 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Disková jednotka ST3200827AS ATA Device (200 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Disková jednotka ST3250410AS ATA Device (250 GB, 7200 RPM, SATA-II)
Monitor LG W2252 (Analog) [22" LCD] (1902333741)

Zdravim,potřebuji poradit a to jestli tato sestava by šla vylepšit,jestli ano tak co by jste tam dali,de mě o novější hry,aby šli hrát,některé dou ale seká se mi to.

Lepsia grafika by mohla pomoct. Pozri si v tej sekajucej hre vytazenie CPU (ctrl-alt-del spravca procesov, kresli to tam aj graf mozes si to nechat spustene na pozadi) ak to sekanie neni vytazenim CPU na 100%, tak lepsia novsia grafika pomoze. Zdroj nevieme.

Pisal som ze grafiku. Ziadne ine komponenty tam nemas davat, ak ti to nebrzdi CPU (to si mas pozriet v tom spravci procesov, ja neviem co ti brzdi tvoju oblubenu hru)
Druha moznost je vymenit to komplet cele (minimalne potom dosku,CPU,RAM,grafiku). Medzi tymi 2 moznostami asi nic ine neni.
Grafiku podla financii, cim drahsia tym vykonnejsia. Benchamrk najdes googlom ak si das do google oznacenie povodnej a novej grafiky a slovo benchmark

Najprv sa musis rozhodnut ci menis len grafiku, alebo komplet dosku+CPU+RAM+grafiku. Od toho zavisi jake RAM potrebujes. Ta 2.moznost je lepsia, komponenty zavisia od tvojich financii. Vpravo je aj kategoria PC zostavy, tam si mozes pozriet nejake aktualne dotazy a navrhy PC v roznych cenach. (zaujimaju ta v nich len doska+CPU+RAM+grafika ak ostatne veci mas.)

Tak napr. 1060ka je 2x vykonnejsia jak to co mas teraz http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-65 0-Ti-vs-Nvidia-GTX-1060-3GB/2189vs3646
napr. https://www.alza.cz/asus-dual-gtx1060-3g-d4422603. htm?catid=18859503 je tam k tomu vraj nejaka hra Everspace ako darcek.

Ale nema to uz VGA vystup takze budes musite pouzit DVI-DVI kabel. Tvoj monitor by mal mat DVI vstup (si to over ocami).

RAM napr. nejaku DDR3 1600ku 2x4GB alebo 2x8GB ale 8GB preistotu obojstrannu (2Rx8) lebo mas stary chipset. Ja by som radsej dokupil len 2x4GB a pouzil aj tie co uz mas, ak mas na doske 4sloty, tolo RAM staci.
Vseobecne by bolo lepsie kupit nove cele vnutro, ak mas peniaze. Neviem kolko mas penazi na to. A potom rovno nejaku poriadnu grafiku aspon za 10litrov.
P.S. ak mas menej penazi tak trebars 1050 Ti je tiez 2x vykonnejsia jak tvoja terajsia http://gpu.userbenchmark.com/Compare/Nvidia-GTX-65 0-Ti-vs-Nvidia-GTX-1050-Ti/2189vs3649
https://www.alza.cz/graficke-karty-nvidia-geforce- gtx1050-ti/18860437.htm

ty ramky stale nevim nekdo me rekl ze tam musi u tech ramek bzt napsano 2Rx8 ale nevim o co gou jelikoz tomu nerozumim ze jine tam nepujdou,pameti kolem1000-1200kc nebo bazarove,ta grafika,neni neco srovnatelné levnejsi grafika pocital bych asi kolem 2500,nebo take bazarovou,to by nevadilo,pokad je i takova grafika gtx 1050 za cenu co pisu tak tu,muzes me poslat odkazy jelikoz tomu moc nerozumim tak bych nenasel jak grafiku tak ani pameti,jake bych tam mel dat,děkuji

na webe tvojej dosky pisu ze Max. 16GB takze maximalne 4GB moduly mozes dokupit (2x4GB) a aj to musia byt dvojrankove (musi tam byt napisane 2Rx8) inac nepojdu. Vela uz takych neni, ale asi sa este daju najst. 8GB moduly asi urcite nepojdu.
(P.S. http://pc.poradna.net/q/view/1629360-update-ram-pa meti-nenabehne-pc?page=r1629438#r1629438 alebo dokupit len dalsie akekolvek DDR3 2x 2GB, budes mat dokopy 8GB aj s tymi co mas teraz. Viac do toho asi nema cenu cpat penazi... Potom radsej novu dosku a CPU a uplne nove RAM DDR4)

Nemenil bych nic, sestava je pomerne vyvazena.

Pokud chces neco lepsiho, tak zaroven:

zdroj, desku, procesor, pameti, grafiku - jednoduse vlastne vsechno.

---

Pokud si chces malilinko pomoct a setrit na dalsi, tak vymen zdroj a grafiku, ale osobne bych to nedelal a setril rovnou na vsechno.

tak sem tu zase pc jsem drobet vylepsil,zdroj jsem koupil lS12-II 520 grafiku mam Radeon RX 570,mel sem ji na reklamaci kterou me neuznali jako ze zadna reklamace neni,pocitac me zlobi,jakmile se vypne monitor,zahejbu mysi aby nabehl tak se me tam objevi ten krepac jako krepový papír a obcas se spusti grafika na plný výkon myslím vetracky asi tak par sekund,po reklamaci me to 10 dni nedelalo tak proto asi ta neuznana reklamace treba jim to take nedelalo ale ted to zase zaclo a nevim si rady