Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Windows 10, připojení telefonu s Androidem

Váhal jsem nad kategorií, nakonec to ale bude asi věcí OS.

Mám činský smartphone Doogee X5 s nějakým pětkovým Androidem, když jej doma připojím v PC s W7, mohu jeho soubory normálně procházet, mohu je přesovat z telefonu do PC či naopak. TeĎ jsem mimo domov, mám s sebou akorát notebook s W10, a tam netuším, kde či jak mám paměť telefonu z nobebooku "otevřít" a soubory z něj nakopírovar do NB. Po připojení telefonu USBéčkem k NB se na founu objeví "připojeno jako zařízení pro média, MTP", ale to je tak vše... Netuším, kde ve W10 hledat, jak soubory z telefonu (fotky) dostat do NB. Ve Správci zařízení telefon vidím jako přenosné zařízení, X5 (model telefonu).

Poradíte, kde a co ve W10 nastavit? Díky

TC to samozrejme vidi.

Prikazy - Otevrit slozku Plocha.

Vzdyt to pises, neni to disk, ale zarizeni. ;-)

---

U meho Samsungu jiny problem, pokud do toho nebo z toho (SGS5 - MTP) kopiruju vetsi pocet souboru v TC 8.52a, tak se obcas kopirovani prerusi a zarizeni vytuhne, musim ho odpojit z USB a zase zapojit, pres pruzkumnika Windows je to OK a kopirovani vzdy dobehne bez zatuhnuti zarizeni.

třeba fotku v telefonu z TC na NB nezobrazím. Musím ji nakopírovat do NB.

V poradku je to MTP protokol:

Media Transfer Protocol

protokolu pro přenos

---

Snad jsem ti to ozrejmil. Je to idiotske? Je. Je to na pres drzku? Je.

Zas nejakej kreten vymýšlel ameriku a vymyslel kulovy. Zlatej USB Mass Storage, ovsem snad zadnej vyrobce telefonu a tabletu uz ho nepodporuje.