Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook do 12-13.000

Zdravíčko,
Obracím se na Vás s dotazem ohledně notebook, 3-4 roky zpět jsem si koupil na klasickou kancelářskou práci notebook Packard Bell EasyNote TE11HC, který obsahoval procesor Intel(R) Pentium (R) CPU 2020M @2,40GHz dvoujádro, klasickou intel grafárnu a napodobeninu grafické karty NVIDIA GeForce 710M.. S notebookem jsem byl spokojen, procesor šlapal a byl pěkně svižný, bohužel minulý týden sem rozmlátil display a oprava cenu už nemá, za ty roky jsem byl rád, že slouží..
Vzhledem k tomu, že jsem student a potřeboval jsem nutně nějaký ntb na práci, po chvíli rozmýšlení jsem si objednal fakt úžasný stroj " produkt " Vím, za tu cenu se nemohu divit, ale dříve ten PacardBell stál podobně, po jednodenní zátěži musím říci, že se tam seká samotný prohlížeč a procák jede neustále na plno. viz. AX946
Vím, že za takové peníze se nic extra nesežene, ale když jsem kdysi sehnal notebook, který mi vydržel skoro 4 roky, tak si myslím, že by to bylo možné i dnes. Pomohl či poradil by mi někdo, jaký notebook zakoupit? V procesorech se moc nevyznám, více peněz bohužel aktuálně nemám, jsem student a notebook používám převážně na internet / kancelářské práce, sem tam obyčejné grafické programy..
Jde mi o to, jestli je tu někdo, kdo se vyzná a našel by mi alespoň obdobu toho ntb, který jsem měl, kdyby sem ho nezníčil, byl bych s ním dodnes na 100% spokojený.
Děkuji mnohokrát za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Rozumím a vím, jen to byl poslední co jsem měl tak v oku, jelikož v tak nízké cenové relaci toho moc není, tak spekuluji a snažím se získat co nejvíce informací, protože mou hloupostí a neznalostí jsem fakt pořídil vrak nemožný, tak se nechci spálit a raději se ptám .. :)

Já jsem klasický uživatel a hledám výkon / cena, klasicky takový ntb, jaký byste si například pořídil Vy, nelpím na rozlišení, sám jsem měl 1366x768 a klidně uvítám vyšší, nelpím ani na grafické karťě, neboť to, co jsem měl předtím mi stačilo.. Opravdu tomu extra nerozumím, tudíž se raději optám zkušenějších.
Na PC pracuji na youtube, Steamu, docs tabulkách, skype, viber, a víceméně tohle vše mi jede neustále v pozadí.. Sem tam do toho dělám nějakou lehkou grafiku, nic náročného, ale tenhle vrak co jsem pořídil, neutáhne pořádně ani prohlížeč s youtube..
Vše je tak ladné, pomalé..

Já se právě v procesorech moc nevyznám, jelikož jsem četl o tom, jak je to s grafickými kartami a procesorech u ntb, mnohdy se tváří bůhví jak jsou výkonné a člověk si koupí poté ntb a je to ještě horší, jak u pět let staré mašiny..

Toto jsou úryvky, které jsem nalezl během hledání informací, bohužel se s nimi ztotožnuji..

klidně se může stát, že neuváženým nákupem vyměníte pět let starý stroj za ještě pomalejší.
a
U AMD je navíc docela komplikované značení, takže je situace ještě horší než u Intelu.

V praxi se to má tak, že třeba jen Windows Update dokáže pomalý procesor zatížit tak, že je naprosto nepoužitelný.

jaký byste si například pořídil Vy

Co bych si pořídil já je naprosto nepodstatné, protože moje požadavky jsou evidentně jiné než tvoje.

tohle vše mi jede neustále v pozadí

A co teda běží v popředí?

Nejvyšší procesorový výkon ze zde uvedených procesorů má to Lenovo B51-80.

A co třeba zkusit nějaký repas? Možná by se dal za ty peníze sehnat i výkonnější kousek, a slušný prodejce dává záruku minimálně na rok (baterka stejně zpravidla o moc víc nevydrží, a to ostatní se nesesype, a pokud ano, tak to bývá v záruční době - zpravidla ;-) ).