Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Po upgrade na Windows 10 nefunguje zvuk

Zdravím . Mám notebook ACER Aspire 5735Z ve kterém byli původně nainstalovány Visty . Od loňského léta mám Windows 10 které mi net nabízel zdarma tak jsem je nechal nainstalovat . Vše fungovalo normálně až do minulého týdne kdy mi přestal fungovat zvuk . Chtěl jsem si stáhnout ze stránek Aceru nové ovladače ale bohužel na Win 10 tam žádné nejsou . Pouze na Visty . dají se někde sehnat ? Neustále mi to píše že nejsou nainstalována žádná zvuková zařízení . děkuji za radu a pomoc .
Změna kategorie, původně: Software
Změna tupého předmětu, původně: Žádost o radu (karel)

# Zkus tento, mel|mohl by fungovat :
[CHIPSET] :
-KLIK Stahnout ovladac pro CHIPSET -
[AUDIO] :
-KLIK Stahnout ovladac pro AUDIO -
* Nemam vyzkouseno.

# V pripade, ze kliknes 'PRAVYM TLACITKEM' mysi na ikonku AUDIO/ZVUK => 'OPRAVIT', se stane, nebo ti OS vypise jakou zpravu ?

TiP ~ Jestli ti jelo 'AUDIO' predtim, spust 'SPRAVCE ZARIZENI' => 'AUDIO' => Parvy klik mysi/nebo vlastnosti' => 'Hledat ovladac' MISTNI (ktery byl predtim)
*Mel by jsi se proklikat do volby jako naobrazku :
[img=/file/view/28845-drv-png]http://pc.poradna.net/file/view/28845-drv-png[/img]

Z visty nebolo nic zadarmo. Takze si tam mal nejake Windows7 ?
V spravci zariadeni mas nejake nezname zariadenie? Ak ano tak si pozri ven a dev na 3.karte pod hardware ID a podla toho sa da najst ovladac.
Skus tie windows restartovat, a ked nepomoze tak vypnut notbook a vybrat baterku aj nabijacku na minutu.
P.S. skus aj v biose load defalts a save&exit. Zmysel tychto veci je v tom ze nieco v HW mohlo zakazat zvukovku, a ty nevies co, to vie vyrobca. Tak chces resetnut vsetko v HW.

Ano jelikož mi Visty nevyhovovali tak jsem si nechal nainstalovat Win 7 a potom mi začal net nabízet Win 10 . Trvalo asi půl roku co jsem ho ignoroval ale nakonec jsem dal souhlas s instalací na a on se mi naistaloval zadarmo . Jsem s ním spokojen ale před týdnem se mi stáhli nějaké aktualizace a od té doby mi nejde zvuk a neustále mi to píše že nemám nainstalované žádné zvukové zařízení . Nejsem žádný expert přes počítače takže si myslím že vůbec do Biosu nepolezu protože bych nerad nadělal ještě víc škody . Děkuji za odpověď .

před týdnem se mi stáhli nějaké aktualizace

v tom je průser. mrchosoft není výrobcem hardwaru od realteku, ovladače nemá na čem testovat, ale přitom má ve windows zapnutý automatický update driverů.

dále se nejednalo o čistou instalaci windows, ale o upgrade z w7. tyto nekvalitní bastly snad nikomu nevydržely déle než rok a museli ten hybrid stejně přeinstalovat.

změny v nastavení biosu jsou úplně nejmenším problémem - buď to pojede, nebo ne, ale to je méně pravděpodobné.

spousta čísel a v druhém mi to napíše chyba systému souborů a opět řada čísel v závorce

tak snad máš nejdřív opravit ty chyby souborového systému na disku a nepokračovat v dalším rozdrbávání?
1) necháš běžet třeba hodinu memtest z boot cd/flashky, nebo aspoň ten windowsí
2) kontrola disku pro úplnou kontrolu jdou zatrhnout obě volby, pak je třeba restart
3) oprava systémových souborů (přes cmd.exe):

sfc /scannow