Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Změna hardwaru - aktivace windows

Zdravím, po nedávné změně hardwaru (základní deska+procesor) mi windows začal hlásit ať si znovu aktivuji windows, ikdyž jsem ho měl do té doby plně aktivovaný. Něco jsem zkoušel hledat ale nic nepomohlo.
Kdysi jsem kupoval licenci k W7 (tuším rok 2011/2012), jenž jsem převedl na W10 v době kdy byl W10 zdarma. Licenci k W7 boužel už nemůžu dohledat.
Zkoušel jsem zadávat i nějaké licenční klíče, které jsem našel na netu, ale samozřejmě nefungovali.
Prosím o radu. Děkuji.

No a kdyz je aktivujes tak co?

Kdyz tak aktivace pres telefon a kdyz ani tak nic, tak linku na operatora na Microsoft a reknes, ze jsi z duvodu poruchy PC musel menit hardware a Windows ted pise, ze neni aktivovany, co mas delat. Driv To MS aktivoval, jak je to ted nevim.

Tak jo, nakonec jsem to vyřešil přes microsoft účet, hned to jde lépe když se tomu trobleshootu věnujete v kuse a déle než jen vždy 10min před spaním.

Stačilo se příhlásit, odebrat licenci ze starého počítače (resp. tohoto jen před změnou HW), a přířadit místo něj tento. Sice mi to napsalo, že Windows nemůžu aktivovat, ale asi po půl minutě čumění na okno Aktivace, kde mi Windows vyplivl dalších x errorů typu 0xXXX mi to systém nakonec aktivovalo.

Díky za rady i Váš čas.
CLOSED