Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrkadlovka do 620 + objektív

Pekný večer prajem :) starý fotoaparát sa mi pokazil a plánujem kúpiť zrkadlovku nakoľko ma baví fotenie ... upozorňujem že nie som v tomto žiadny profesionál preto potrebujem poradiť čo by bolo v tejto cene najlepšie . Ja sa rozhodujem medzi https://www.alza.sk/nikon-d3300?dq=4042527&catid=1 8851891 a https://www.alza.sk/canon-eos-100d-body-ef-s-18-55 mm-is-stm-75-300mm-dc-iii-d3593063.htm?catid=18851 891 ...:) ďakujem za rady

Těžko radit, je to dost podobné, je potřeba si ujasnit, jestli chcete být "canonář" nebo "nikonář", protože potom už se to těžko mění a budete dokupovat věci od značky, kterou začnete.
Ten Canon EOS 100 je výborný, ale je to velmi malá zrcadlovka, asi nejmenší vůbec, každému to nemusí sednout do ruky, 18-55 IS STM je vynikající, ten telezoom 75-300 je slabší a nemá stabilizaci. U nikonu jsou stabilizované oba objektivy. Ač jsem "canonář", doporučil bych z těch dvou ten nikon. Nejlépe zajít do nějakého velkého elektra a oba si osahat.