Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno GTX 1060 na VGA

Dobrý po velmi dlouhém uvažování jsem objednal tuto grafickou kartu ale je tu malý problém. Dnešní grafické karty nepodporují VGA signál a můj monitor má VGA. Nebyl by způsob nějakou redukcí jak monitor z grafikou propojit?
Děkuji za rady

Proste bud kup rovnou ten monitor nebo holt musis neco koupit a zkusit, bud to fungovat bude nebo ne. Monitory s DVI nebo HDMI rozhranim jsou na trhu vice nez 10 let, dostatecna doba na to, aby ho mel doma kazdy. Ze nekteri uzivatele setrili stovku a koupili model jen s VGA, to je holt jejich problem. Me by neco takoveho nenapadlo a mam pocit, ze vetsinu lidi tady na poradne, takze ti praktickou radu moc nedame.

To já také ne. Ale všiml jsem si při návštěvě banky, pošty, a spol, že všichni mají monitor napojen vga!! To ti chudáci musí mět oči v řiti za pár let.
Muj monitor, bohužel jsem nenašel učet, takže přesně nevím jak je starý. Ale vím, že jsem ho kupoval v Petra computer, a to už je hodně dávno.

Nutne ne, jde o to, ze kazda grafika "vypousti" digitalni data a pokud je tam VGA, tak musi byt ty obrazovkova data konvertovana na analog na graficke karte. LCD monitory jsou take digitalni, tudiz prijem VGA musi byt v monitoru zkonvertovan zpet z analogu na digital.

Problem je teda dvojiho druhu, doba odezvy - to je vylozene vtipne u pocitacovych hracu pozadujicich napriklad 1ms na frkulinskych TN panelech a pritom dvojita konverze obrazu ma vetsi vliv nez doba odezvy monitoru.

Druhy problem pak je v kvalite obou DA a AD prevodniku, kdy vystup na monitoru muze byt vlivem nekvality prevodniku rozostreny, takze vliv na oci leda, ze jsou vic namahany a drive se takovy clovek unavi. Pokud samozrejme i pri unave oci pokracuje v koukani do monitoru, tak se to projevit muze tim zhorsovanim zraku.

Tak jde o to já třeba tu mám taky 10 let starej monitor LG VGA/DVI a pořád fachá u druhého kompu,jenže co takhle sem tam dělám po známejch sem tam tak dost lidí má monitor jenom s VGA z jednoho prostého důvodu, že to někdo vyhazoval nebo simbolicky prodával za 500Kč,na druhou stranu to má ale každej k Low end sestavám ne k nabušený GPU kam už ta GTX1060 spadá.:-)