Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba při bootování

Ahoj, dneska jsem po včerejší instalaci systému (Windows 10) zapl PC a hodilo mi to Windows Boot Manager s tím, že PC nelze zapnout a musím do něj vložit konfigurační disk. Ok, ten to spravil, jenomže odteď se mi ukazuje na výběr spuštění buď Windows 8.1 nebo Windows 10, když kliknu na Windows 8.1 spustí se 10tka a když kliknu na Windows 10 tak se systém zhroutí, jakože WTF nechápu.. Při otevření msconfigu vidím, že mám jako defaultní OS údajně windows 8.1 a pod ním Windows 10. Viz. obrázek. Poradil by mi někdo, co s tím? Díky :)
https://scontent.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/18527684_45 2644091750106_6249910320894109162_n.jpg?oh=1db3ca8 679b11ca98286725899804b29&oe=59BFFDB9

Už jsem to vyřešil pomocí toho EasyBCD. Jenom je zvláštní, že PC se chová trošku divně, například nefunguje tlačítko vypnutí, max. to odhlásí uživatele. Ale pokud mi nic nebude překážet při využívání PC, tak nic reinstallovat už nebudu, dělal jsem to včera celý den :D

Inac skus si vypnut "rychle spusteni" (ovl.panely - energia ci napajeni ci co - vlavo sekcia o tlacitkach, hore kliknut na zmenit sede nastavenia a dole vypnut fast start). Ptz asi si moc spravne ovladace nenainstalil a bez nich ten fast nezmysel fungovat nebude.
Inac tie Win treba asi aj restartovat lebo tam mas kopec updatov asi. Ak vypnes ten faststart tak potom netreba extra restarty ptz vypnutie je potom ekvivalentne.

No systém byl během pár minut, mám SSD, ale měl jsem hlavně na mysli převádění souborů, fotek a tisíce dalších, dělání záloh her, aplikací apod. Celé to trvalo přes 10 hodin a vzhledem k rychlosti mého internetu vše trvalo ještě pomaleji