Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem server DNS neodpovida

Dobry den, mam problem s pripojenim k internetu. U pripojeni wifi mi sviti zluty trojuhelnik a kdyz dam diagnostiku site tak mi to vyhodnoti chybu ''Server DNS neodpovida'', zkousel jsem pripojit notebook pres ethernal kabel, ale problem je stejny jak u wifi pripojeni. Modem mam TP-link. Mohl by mi nekdo poradit co s tim prosim vas ?

V nedeli rano byl ohlasen od poskytovatele vypadek intrnetu cca na 1 hodinu. Podle informaci co jsem dostal by uz vse melo fungovat jenze opak je pravdou. Kontroloval sem jestli spravne sviti kontrolky na antene kterou mam na balkone, 100x jsem odpojoval a resetoval router, odpojoval adapter a nic nepomaha. A technik dorazi nejdrive ve ctvrtek. POdle me to bude nejaka prkotina,ale bohuzel nejsem moc IT typ :)

ona to nebyla nejšťastnější rada, na připojení má vliv víc věcí:

1) nepíšeš, jestli máš ve smlouvě nějaké adresy = z jakého důvodu jsi měl wan vstup routeru nastavený na static.
2) nepíšeš co se stane, když wan nastavíš na běžnější dynamic (zvláště když o žádných adresách nevíš)
3) jestli pěstuješ psa, jestli náhodou tak trochu nesežral kabel. (viz "nema platnou konfiguraci protokolu IP")
4) ale stejný případ nastane, když má operátor zaregistrované tvoje připojení na mac adresu první síťovky (routeru), co se objeví v zásuvce. jiné mac adresy už pak nedostanou ip adresu od providera, jen po přeregistraci na webu.
5) jestli je před tebou ještě nějaký kabelový modem, může stačit jeho restart (odpojit / připojit napájení), mac adresu nemusí blokovat provider.

jenže od tebe tu chybí víc informací.

a jako bonus: 6) do funkce dns cache se s oblibou serou dnešní neschopné antiviry. to by ale odpovídalo jen původnímu chybovému hlášení o dns, při pc připojeném správně za routerem.
co máš za přesný název antiviru? (a nepiš nic od avastu, jejich shity rovnou bez ptaní odinstaluj)

1)prave tu smlouvu nemohu najit. V nastaveni routeru jsem se hrabal,takze je vic nez mozne,ze jsem to prehodil na static.
2)Po nastaveni na dynamic se nedeje nic IP adress 0.0.0.0 subnet mask, default gateway to same.
3)Psa nemam ani nic jineho co by mohlo prekousnout kabel
5)Mam tu pouze adapter z ktereho vedou dva kabely,bily kabel(POE) do anteny kterou mam na balkone a cerny kabel (LAN) do routeru.
6)Nemam nainstalovany zadny antivir,ale tim to urcite neni.Problemy zacaly od te doby co byl vypadek od poskytovatele internetu,ale vse by podle informaci melo byt v poradku,jenze opak je pravdou.

ta fotka je jen do půlky. pokud je to všechno, pak to znamená, že brána poskytovatele (společný domovní router) je na adrese 172.16.1.1

1) zbylé nastavení se dynamicky přiděluje z něj přes dhcp. toto dhcp nastavení se má objevit na wan vstupu tvého routeru, který předtím fungoval.

2) nebo vzhledem k zbytečně předvyplněné masce tam měly být i ostatní statické adresy, jen je někdo do smlouvy tehdy nedopsal a tys to teď při svých pokusech rozdrbal - pak si musíš počkat na čtvrtek.

3) nebo toho při jejich plánované odstávce rozdrbali víz a na váš barákový router zapomněli - to by ale hlásilo potíže více sousedů.

DHCP ma mat poskytaovatel, ak ti do zmluvy nenapisal pevnu IP. Tvoje DHCP je pre tvoju siet doma, to s DHCP poskytovatela nema nic spolocne.
Ked nefunguje WAN nastavenie "dynamic", tak zavolaj poskytovatelovi ze jaku IP a masku si mas nastavit, ze ti to do zmluvy nenapisal.
Alebo nevieme co presne zapajas kam to zapajas jak to zapajas a od koho mas ten internet a co ti ide do bytu/baraku a jak. Od toho zavisi jak sa to konfiguruje. Bez informacii sa nic konfigurovat neda.