Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nenaběhne w10 a objeví se modrá obrazovka

Dobrý den,
už dlouho mám notebook asus X555L, core i5, nvidia geforce 840M a včera jsem obyčejně spustil antivirový test, který vyžadoval restart. Po restartu vše naběhne, až na obrazovku, která je pár minut černá a po pár minutách naběhne přihlašovací obrazovka. Po přihlášení se objeví plocha, ale ne ikony a windows lišta se načte jen z poloviny, nedá se používat, funguje jen kurzor a po pár minutách se objeví modrá obrazovka, restartuje se a jde to stále takhle dokola. Nerad bych přišel o svoje data a vsechno, protože jsem si všechno zálohoval do notebooku, ale notebook jsem si už nijak nezálohoval, tak kdyby se to nedalo nějak opravit, nějaký způsob, jak zachovat nekde, kdekoli svoje data?
Děkuji za odpověď,
Martin

Restartuj do nudzoveho rezimu (shift-restart) alebo nabootuj live linux a zalohuj si data.
"zalohoval vse do notebooku" - to neni skutcna zaloha.

P.S. inac neviem co za "antivirove testy" tam spustas, ale ziaden antivirovy test nevyzaduje restart, ale to je fuk rozdrbane to uz mas. Mozes este napr. obnovit bod obnovy apod.

Pomocí instalačky Win10 bych najel do servisní obrazovky a měla by tam být možnost opravit spouštění Win, případně provést nějaké diagnostiky pomocí instalačky. Záloha dat je jednoduchá, prostě to překopíruj na nějaký externí disk. Například pomocí nouzáku pokud se do něj nějak dostaneš a nebo liveCD třeba linuxu případně nejsnazší a nejrychlejší možnost vyndat HDD a připojit do jiného PC.