Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nikon d3300

Zdravím kúpil som čisto nový fotoaparát Nikon d3300 a je tam písané že dokáže spraviť až 500 fotografii na jedno nabitie . Mám k tomu základný objektív a spravil som cca 40 fotiek a batéria sa vybila . Taktiež som natočil nejaké videá ktoré trvali nie viac ako 2 minuty . Viete niekto poradiť prečo prišlo tak skoro k vybitiu keď je udávané 500 záberov ? Pripadne dá sa nejak zistiť koľko má zrkadlovka nacvakanych záberov ?

zistiť počet použití závierky sa dá v servise,má to interné počítadlo podobne ako niektoré tlačiarne a podobné zariadenia.......fungl nová batéria ovšem za určitých okolností dostane "plnú silu" až po druhom-treťom babití,netuším,kto im batérie vyrába,ale u niektorých starších batérií bolo v manuále písané,že baterku pri prvom nabití je nutné nechať nabíjať min.12 hodín,čo už dnes nemusí platiť,v každom prípade pozri manuál.......

Máš tuto baterii? Odkaz

Jaké číslo/název měla tvoje první fotka?

Mám dvě baterie cca tři roky staré u D3200 a vydrží 400 fotek bez blesku.
Foceno v jednom dni na nějaké akci.
Záleží také na době ostření(motor objektivu).

Ale tvých 40 je opravdu málo.
Zkus reklamovat, baterie mohla dlouho "odpočívat".