Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chladič boxový AMD, chladící kapalina, reklamace

Dobrý den,
mám takovou otázku - je možné, že v boxovém chladiči od AMD (na vishera 8350) je v měděných trubičkách chladící emulze? A pakli, že ano, tak je možné aby se při vyšších teplotách uvolnila a vylila či vystříkla do PC?

Info o mém problému.
před rokem jsem vyměnil komponenty v pc a od té doby mám jen problémy.
Do dneška mi shořela stará grafika, fungl deska, fungl zdroj a na cestě do pekel je další deska. Reklamaci mi neuznaly kvůli údajné oxidaci...

Před měsícem jsem zjistil proč. Po výměně nového zdroje mi na druhý den nenaskočil pc. Otevřel jsem jej a zjistil, že mám v počítači rozlitou kapalinu (vodní chlazení nemám), poměrně dost asi jak dva vršky od koly.
Vstupy do bedny byly suché určitě. Už mi ruply nervy a odnesl jsem to známemu aby zachranil co se dá a rozprodal.
On mi večer volal, že přišel na důvod mích problémů.
Od začátku mi totiž při větších teplotách unikala kapalina z boxového chladiče od AMD.
Což by vysvětlovalo i náhlý skon grafiky i odůvodnění reklamace atd...

Nechal jsem to s tímhle důvodem odeslat na reklamaci a tu neuznaly.

Proto se ptám lidí co se vyznají v HW zda tohle někdo někdy zažil? Nikde sem o tom nenašel žádné info a nevidět tu vodu na desce tak tomu nevěřím.

Moje sestava:
Deska: 970a-g43
1226...
Ramky: Kingston HyperX Fury White 16GB (2x8GB) DDR3 1866
kingston-hyperx-fury-whit...
Zdroj : CoolerMaster Thunder - 600W
coolermaster-thunder-600w...
Procesor: AMD FX-8350 Vishera
chladič boxovej
Grafika: AMD Radeon R7 240 2GB DVI HDMI

možné je síce všetko,ale heatpipes v chladičoch sa obvykle plnia zmesou plynov,nie kvapalinami alebo emulziami a pokial si to spočítam,po roku používania pri takých tepelných rozdieloch by sa už akákolvek kvapalina pri prasknutej trubke dávno vyparila,keby tam bola,resp aj pri manipulácii s chladičom by si sa tou kvapalinou určite polial,alebo by si zbadal,že je niečo mokré,keď teraz sa tam objaví také velké množstvo....

Vím určitě, že z vnějšku bylo všechno suchý, i malá vrsta prachu na větracích vstupech.. Kde jinde by se to mohlo vzít? Grafika má jen pasiv s malým větráčkem, z disků asi ne a maximálně ze zdroje a to nevím co by tam mohlo být..
Kdyby byl prasklej kondík tak je to jen pár kapek ale to bylo jak ze dvou vršků - hodně..
Jediná varianta je tedy ten chladič z procesoru.

Je možné, že se při vysoké teplotě zvětšil objem a tím i tlak, pak při větších zátěžích se trhlina mohla zvětšit a časem povolit?

neviem od koho pochádza ten bundlovaný chladič,ale obvyklí dodávatelia OEM chladičov pre AMD,firmy FMAH a AVC America dodávajú výlučne plynom plnené heatpipes,heatpipes s kvapalinou/zmes acetonu a metanolu/ dodávajú dnes len Zalman,Noctua a CoolerMaster a o tých netuším,či sú OEM dodávatelia pre AMD,tí skôr vyrábajú ekvivalenty bundlovaných chladičov do priameho volného predaja pre bežného maloobchodného zákazníka.....skôr ma napadlo,či ten pc nemáš niekde pod stolom blízko rozvodov kúrenia alebo vody,kde by niekde slzil ventil alebo kondenzovala voda a to sa následne dostávalo do pc,voda je potvora a tá si nájde velmi divné cesty,aby sa niekam dostala....