Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypínat monitor?

Kdysi, v době klasických monitorů, nás poučovali že při přestávce v práci je třeba spouštět spořič obrazovky nebo monitor vypnout, aby se "nevypálil obraz". Jak to je u LCD monitorů - při (několikaminutových) přestávkách nechat raději svítit, nebo vypínat?
Změna kategorie, původně: Hardware (karel)

Odchazim od zapnuteho pocitace a vim, ze k nemu prijdu zase nejdriv za hodinu, je zbytecne nechat svitit monitor i treba tech 20 minut nez to vypne automatika, takze vypinam. Jinak jasne, taky casto jen standby. Nastavovat kratsi cas na automatiku mi nevyhovuje.

Je otázka, co se pod tím "vypnutím" má na mysli. Zda ruční stisk tlačítka, nebo normální nastavení os pro přechod do standby režimu. A to se dělalo i v dobách CRT už kvůli proudovému nárazu demagnetizace při zapnutí monitoru.
Tzv. "spořiče" normální jedinec snad ani nepoužívá, pokud nejde jen o ztmavení plochy. Běhající nesmysly, křivky, atd. se nedoporučovaly ani v dobách CRT.