Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jak zjistit vlastníka SVCHOST.EXE?

Již několik dní mi dost vytěžuje systém nějaký svchost.exe, který naběhne pár minut po zapnutí PC a pak vytěžuje PC až do vypnutí. Po jeho "odstřelení" je všechno běží normálně. Jak u Windows XP Home zjistím, ke kterému programu nebo službě daný svchost.exe patří? Osobně si myslím, že to nějaká nepovedená aktualizace zabezpečení kvůli WannaCry nebo blbne Panda AV, ale nejdříve bych se potřeboval ujistit, že je to opravdu ono.

na můj vkus jsi příliš užvaněný spisovatel. nediv se proto, že polovinu toho projevu nečtu.

svchost je nosič multislužeb windows:
tipni si sám, kdo a proč ho spouští: startuje z registru, má oprávnění system (dalo by se říct nejvyšší).

Již několik dní mi dost vytěžuje systém nějaký svchost.exe, který naběhne pár minut po zapnutí PC

správce úloh vypíše % vytížení a číslo pid těch svchostů.

tasklist /scv

vypíše složení svchostů + jejich pid. obdobně graficky ms process explorer.
ms autoruns vypíše m.j. naplánované úlohy.

Když se napíše málo a stručně, tak je to problém, že tazatel nenapsal všechny potřebné údaje, když se problém popíše podrobně, tak je zase užvaněný spisovatel a stejně to pak nikdo pořádně nečte.

Radu ohledně PID a Tasklistu jsem našel na Internetu již dříve, ale u mě nefungovala a po dalším pátrání jsem zjistil, že příkaz/funkce Tasklist na Windows XP Home není, proto jsem psal i přesný OS. Další nápady?

pro tvé blaho do budoucna: nic ti nebrání si tasklist a případně taskkill zkopírovat z profi verze.
abys ho smysluplně využil, potřebuješ si ve správci úloh (procesy) zapnout zobrazení sloupce "pid", ať určíš správný svchost.
v tom je ten process explorer bystřejší.

podle nadpisu ti nejde o obsah nosiče svchost.exe, ale celkem zbytečně hledáš vlastníka. zamysli se, kdy služby obvykle startují.

service host je vodič služeb. oprávnění má systémová, kde samotný systém bude ignorovat i heslo. jedinou neznámou je účet správce. ze šlamastyky se dostaneš procexpl a zaměříš se na vlákna (to je věc, co ti ukazuje, co vodič dělá). najdeš to ve vlastnostech procesu. ukaž. pokud budeš chtít doinstalovat kartu oprávnění, tak napiš na pm.