Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výber tv záleží až tak na frekvencii ?

Zdravím vyberám si novú tv a chcem sa spýtať akú dôležitosť má frekvencia obrazu pre bežného užívateľa, ktorý ju chce pre sledovanie HD filmov a hranie cez ps4. Drtivá väčšina tv má okolo 50 Hz ťažko nájsť finančné dostupnú s lepšou frekvenciou. A je taký rozdiel pri tv index spracovania obrazu ked u jednej je 700 a u druhej 1300 PQI ? Ďakujem za odpoved a kto by vedel odporučiť schopnú tv okolo 500 € bol by som rád za tip. Dakujem za odpovede

viz sambilionk

dodam, ze PQI a podobne ptakoviny nic neresi.

TV jsou v podstate dvojiho druhu 50Hz a 100Hz. Jelikoz vetsina zdroju vysilani je 50Hz a mene, tak staci 50Hz. Nicmene 50Hz neni pro oko v nekterych situacich dostatecne, obraz pak vypada jakoby trhany a tak pomalu pomaloucku nastupuji zdroje s vice nez 50Hz a pro ty je samozrejme zapotrebi 100Hz televize.

Je tam ale jeste jedna vsuvka, obvykle vyrobci do televizi se 100Hz zaroven davaji kvalitnejsi LCD panely co do podsviceni a barev, tudiz jednoduchym rozlisenim 50Hz a 100Hz televize muzes rozlisit dobrou a mene dobrou televizi aniz bys byl expert pres obraz. Bohuzel ale mas na 100Hz malo financi, takze to asi u tebe bude jednoduche.