Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Sun UltraII mainboard - jak zapnout?

Mam mainboard z nejakeho Sunu, podle vseho UltraII. Je na nem napsano "MB_ULTRAII i18". Zkousel jsem ho pripojit ke zdroji (ma standardni ATX napajeni), ale netusim, jestli ma nabehnout po zapnuti napajeni, nebo jestli je treba nekde zkratovat nejaky jumper.
Ma nekdo nejake prakticke zkusenosti? :)

Dik!

Hmm... tak zkusim upresnit :)

Jde mi o to, ktery (pokud nejaky) jumper slouzi na zapnuti toho mainboardu. Jumpery popsane nejsou (jsou, ale stylem J123), manual k tomu nemam a nenasel jsem. Nasel jsem manual od podobneho mainboardu, ktery takovy jumper nepopisuje. Ano, muzu zkouset jeden po druhem, ale nerad bych neco znicil. Krome jumperu jsou na desce jeste dva 34pinove konektory (k jednomu byla pripojena floppy, druhy netusim) a dva hranove konektory. Je mozne, ze jeden z nich slouzi k pripojeni nejakeho front panelu s vypinacem, ledkama atd.

To je presne to, co jsem uz nasel, a zadny jumper tam neni. Nicmene jsem tam objevil, ze se to zapina klavesou na klavesnici "Sun Type-5". Bohuzel tenhle board ma PS/2, takze zase sterka... Ale zkusim to pomerit, jestli tam jde aspon nejake standby, mozna by to pres tu klavesnici slo zapnout.

Co pamatuju, tak SUN snad ani nebyly klasický PS2 klávesnice, ale měly nějaký svoje vlastní modely, včetně atypických konektorů. Když něco od SUNu, tak kompletní sestava se vším všudy, nestačilo koupit jen bednu. Aj ten jejich operační systém byl jejich vlastní (Solaris).

Novejsi snad mely i standardni PS/2, coz ostatne ma i tenhle - aspon teda na boardu je pinheader s napisama PS/2 mouse a PS/2 keyboard, a je k tomu pripojeny celicko s odpovidajicima konektorama. Ted nevim, jestli to byl Sun nebo starsi SGI, ktere mely klasicky miniDIN jako PS/2, ale bylo na nem asi dvanact voltu a seriovej protokol :) Ostatne, klavesnice neni problem, ve sklepe mam Type 6 nebo tak neco.
A znovu opakuju, ze ten board byl bonus, kupoval jsem to hlavne kvuli SCSI CD-ROM (Plextor 40Tsi), kabelum a diskum, byla tam i slusna PCI grafika (Rage IIc) a disketarna, takze tech deset eur to pro me cenu melo. Jen je mi lito ten board vyhodit, aniz bych ho aspon zkusil zapnout.