Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ...zastaraná grafická karta a procesor!Môžete mi, prosím, pomôcť?!

Zdravím Vás všetkých, ahojte!! Prosím, potrebujem od Vás poradiť!Podľa odpovedí, ktoré som si tu stihol prečítať,je tu kopec chytrých hláv a tá moja medzi Vás nepatrí, tak sa ospravedlňujem, ak môj problém pre Vás bude veľmi divný, alebo nezmyselný - naozaj toho o skladaní stolových počítačov veľmi neviem.

Kúpil som si pred pár rokmi už vtedy starší počítač,Lenovo 96407BG.No dlho som ho nepoužíval,dostal som notebook a tak tento stolový počítač upadal.Teraz by som ho ale rád venoval svojmu synovcovi,chalan má 10 rokov a bohato by mu stačil na hry a internet.No niektoré novšie hry tento počítač už nechce spúšťať a asi to fakt je tým, že je zastaraný!Myslím, že hlavne grafická karta a procesor. Mám v ňom grafickú kartu INTEL R 946GZ Express Chipset Family,je to INTEL GMA 3000, 256mb! V počítači mám taktiež nainštalovaný Windows 7 Professional,procesorom je Intel R Core /TM/2 CPU 4300@1.80GHz 1.79 GHZ. Nainštalovaná pamäť je 4.00GB z toho sú 3 GB použiteľné.A mám 32 bitový operačný systém.

A toto je model mojej matičnej dosky :
Manufacturer : LENOVO
Model : LENOVO

Chipset : Intel 946PL/GZ Rev. C1
Southbridge : Intel 82801GB ICH7/R Rev.A1

Bios :
Brand : LENOVO
Version : 2QKT20AUS
DATE : 04/17/2007

Len by som od Vás, prosím, potreboval poradiť! Je možné ho ešte nejak vylepšiť?!Aby sa na ňom dali hrať aj novšie hry,či aby reagoval rýchlejšie pri internete?! Dal by sa v ňom vymeniť procesor, alebo grafická karta?A aké modely by ste mi vedeli poradiť?!
Ja sám to meniť nebudem, na to ja nemám vlohy, ale dal by som to urobiť niekomu s Vašimi znalosťami.Bolo by tomuto počítaču možné pomôcť, alebo by som radšej mal kúpiť nový?!

Veľmi pekne Vám dakujem za akúkoľvek odpoved a radu!

INTEL GMA 3000, 256mb

Intel R Core /TM/2 CPU 4300@1.80GHz

Nainštalovaná pamäť je 4.00GB z toho sú 3 GB použiteľné

chalan má 10 rokov a bohato by mu stačil na hry a internet.

vyborny vtip. Stacilo by mu to tak pred 10 rokmi. Dnes sa ten pc zapoti uz len pri prezerani internetu. Na hry zabudni.
Dnesny 10rocny ti nebude hrat hry z roku 2005. A aj s tymi bude mat ta "graficka karta" (parodia na g. kartu, nakolko je to integrovana v procesore) taky problem, ze nebudu hratelne.

Na domov nkdy nekupuj ziadny znackovy pc ale vzdy si ho daj vyskladat. usetris dost $$.

Dodam jen, ze neni dobry napad kupovat tyto znackove pocitace typu Lenovo nebo jakekoli jine znacky. Mnohem lepsi je si pocitac postavit sam nebo nechat postavit od nekoho jineho. Napriklad lidi jdou sem na poradnu, daji si tu cenovy pozadavek a vypisi k cemu ma pocitac slouzit a my jim tu nejaky navrhneme. Potom staci jit k nejakemu prodejci, nadiktovat mu komponenty a nechat si to od nej slozit. Napriklad CZC dokonce stavi pocitace z u nej koupenych komponent zadarmo, takze opravdu jen koupis komponenty a oni ti to daji dohromady.

Abych se vratil k tomu proc ne znackove pocitace. Ty jsou velmi oblibene na zapade a postup zakazniku a uzivatelu je tam takovy, ze koupi pocitac a pouzivaji ho, dokud pouzivat jde. Kdyz pocitac zastara, tak ho proste vyhodi a koupi novy. Vubec je nenapadne, ze by meli neco upgradovat nebo nejak na novem setrit, nemaji to zapotrebi. V CZE a SVK je ovsem kupni sila obyvatelstva znacne mensi a proto se upgraduje a setri. Jenze tyto znackove pocitace moc upgradovatelne nebyvaji, takze kdo koupi znackovy pocitac, casto pozdeji splace nad vydelkem respektive nad nutnosti kupovat vse znovu.