Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Rozdíl jádro a vlákno procesoru

Ahoj
Přmýšlím o koupy i5 7600K, nebo i7 7700K, ale nerozumím jaky je přesně rozdíl mezi jádrem a vláknem, když jsou 4 jadrové oba dva a i7 ma 8 vláken znamená přesně co?
A druhá otazka, má cenu připlácet na i7 ? Budu mít o hodně vic FPS ?
Monitor mám koupenej novej full hd.
Děkuji.

Tie popisy co tu odzneli su sice relativne spravne, ale zbytocne zavazdaju usera.
FPS zalezi predovsetkym od grafiky, takze z pohladu hraca je ak mame napriklad budget 20k CZk tak kupim kombinaciu i5 + grafika X1 ako i7 + grafika X0, pretozedostanem o nejake to fpsko viac. Staci si pozriet herne benchmarky, kde vidiet, ze nasadenie i7, ci taktovanie procesorov prinasa casto zanedbatelny narast FPS v hrach.
K verzie su urcene na taktovanie, bezny user taktovat nebude, pretoze...potrebuje na to znalosti a potrebuje to uchladit. Taktovanie prinasa potencionalne rizika znizenia stability systemu a opat z pohladu hier nataktovane procesory neprinasaju zdaleka taky narast vykonu akoby sa dalo ocakavat. Ziadne desiatky % sa proste nekonaju.
Takze z mojho pohladu je zbytocne odporucat i7, je zbytocne ist do K verzii a usetrene peniaze radsej vrazit do grafiky pokial je to rentabilne.
Plati totizto zasada, ze od urcite bodu zlomu ziskame napriklad za 30% priplatok ceny 10% narast vykonu, za 60% priplatok k cene, ale len 15% narast a za 100% priplatok k cene 18% narast vykonu....cize pomer vykon/cena ide prudko dolu.
Umenie zostavit hernu zostavu nespociva v jej hrubom vykone, ale v balansovani a hladani najvyssieho/najidealnejsieho pomeru vykon/cena.

Poznámka: Obecně a zjednodušeně

opat z pohladu hier nataktovane procesory neprinasaju zdaleka taky narast vykonu akoby sa dalo ocakavat. Ziadne desiatky % sa proste nekonaju.

Ne tak docela, nejde o max.FPS nýbrž o minimum = propady která jsou u každé hry.
Pokud díky procesoru/výkonu se propad dostane pod nějakých 30 FPS je problém a tam v tomto případě zvýšení frekvence i o nějakých 10 FPS rozhodně pomůže.

Samozrejme, ale prave tento paramater sa v testoch netestuje (alebo malokedy), takze ja mam v pamati zafixovane, ze nataktovanie procesoru zdvilho fps len minimalne.
Koko zase do toho zamiesal emocie, akonahle ma niekto iny nazor, respektive ukaze iny pohlad na problem zacne to tu hrotit, pritom ja som chcel len upozornit na pre mna podstatny a pomerne tazko meratelny koeficient vykon/cena a na case precenovanie vykonu procesora na ukor grafiky napriklad.

Jenze ty si taky do te huby nevidis nekdy Fleg vid ? :-)
Cetl jsem to cele, clanek byl vyresen uz u druheho prispevku, tady to mereni pindiku prislo az s tebou a joxy, opravdu precti si to cele znovu, ale to nejdulezitejsi, opet se zapomina na tazatele, ten dokonce psal ze ti nerozumi a pak ze ho tvuj prispevek nezajima, tak komu to pises ? Tak proc se hned vymlouvat na XoXo ktery se opravdu zajimal jen o tazatele a ten si ho chvalil ? I kdyz to trochu vic rozepsal ukaz mi kde napsal neco co neni pravda ?
Jestli XoXo opravdu odesel tak si opravdu nahlavu, od neho se ty prispevky dali alespon cist a nikde jsem nevidel ze by si na neho tazatele stezovali, pozoruhodne spis naopak a nez budes psat neco o otevrenych dusich tak se zastav a zamyslili.
PS : Mam te rad, dobre se s tebou na debatach keca, ale 'ukaze iny pohlad na problem zacne to tu hrotit' tady ti zapravdu dat nemohu a pasuje to spis na tebe .

Cetl jsem to cele, clanek byl vyresen uz u druheho prispevku, tady to mereni pindiku prislo az s tebou a joxy, opravdu precti si to cele znovu, ale to nejdulezitejsi, opet se zapomina na tazatele, ten dokonce psal ze ti nerozumi a pak ze ho tvuj prispevek nezajima, tak komu to pises ?

Tak ja ti nevim Karle/Pavle, ale bavime sa o rovnakom vlakne? Na moj prispevok reagoval iba Joxy a M-Pol, o com preboha tocis?

Tak proc se hned vymlouvat na XoXo ktery se opravdu zajimal jen o tazatele a ten si ho chvalil ? I kdyz to trochu vic rozepsal ukaz mi kde napsal neco co neni pravda ?

Neukazem, pretoze ja som netvrdil, ze to co napisal nie je pravda. Dokonca som ani nenarazal nanho konkretne, pisal som vsebecne.

Jestli XoXo opravdu odesel tak si opravdu nahlavu, od neho se ty prispevky dali alespon cist a nikde jsem nevidel ze by si na neho tazatele stezovali, pozoruhodne spis naopak a nez budes psat neco o otevrenych dusich tak se zastav a zamyslili.

Na Koka sa mi uz stazovalo kopec ludi, to si asi nevidel jeho PM, alebo prispevky, ktore maze...btw on maze pomaly kazdy druhy prispevok co napise;o). Koko zdaleka nie je svaty a nevie sa bavit s ludmi. Ja tu na poradni mam s kopcom ludi iny nazor a nenadavame si kvoli tomu a nehystercime vo vlaknach.
Nevravim, ze nerobim chyby, ale zrovna pri tomto jedincovi si stojim za vsetkym, co som doteraz napisal.

# Svoji MP klidne zverejním(nic takového tam nemam, ani jsem nemel, klidne obsah zverejni, mel jsi to ríct drív (alespon ze slusnosti) ze je na me tolik stízností, mohl jsem odejít drív, neotravovat, nestrácet cas me i tobe ..

* Pripomínka : Jinak jestli si ADMINi poradna.net chodí lidem do schránek to se díváte asi i lidem na Hesla co ?
Vís ze je to ilegalní a stíhané zákonem ? (Administrativni adresu na prevzeni doporucenéneho dopisu je ta adresa Topolcany? Takové veci se neresí jen zalozením vlakna pripomínky pozor na porusvaní prav a osobních informací na poradna.net )
"Rob co chces" Mi psat nemusís, nejde o vyhruzku ale o informaci, uz jses velkej kluk abys vedel ze kterych veci se berou a neberou na lehkou vahu..(muzes to brat tak ze se myslís a neznás me jak uvadís nebo si myslís a nejde jen o to, jesli se divas lidem do schranky nebo na hesla, ale sak uvidís sám za +- 2/4mesíce)

* Pripomínka : Jinak jestli si ADMINi poradna.net chodí lidem do schránek to se díváte asi i lidem na Hesla co ?Vís ze je to ilegalní a stíhané zákonem ? (Administrativni adresu na prevzeni doporucenéneho dopisu je ta adresa Topolcany? Takové veci se neresí jen zalozením vlakna pripomínky pozor na porusvaní prav a osobních informací na poradna.net )

Koko ty si fakt pako a to som na teba este celkom mily;o).
Ja nikam nelozim, ludia mi posielaju tvoje citaty priamo na mail alebo do PM a ja nemam dovod im neverit (pochybujem, zeby si tolko ludi vymyslalo). Nakoniec mam s tebou aj svoje skusenosti;o).
Tak, co splietas aky zakon. Fskt zacni uzivat nejaky lieky uz ti uplne hrabe.
Ano adresa mas spravne, doporuceny list prevezmem ja, fakt som zvedavy, co pekne si si na nas vymyslel.
P.S. Hesla mame samozrejme v db sifrovane, ale vsetky informacie z vlakien su ulozene v nesifrovanej podobe, takze su dohladatelne. Ano administratori servera maju pristup k akejkolvek informacii zo servera, nie administratori vo svojom volnom case nechodia citat vyplody uzivatelobv, pretoze ho vedia travit aj inak. Sorry viem, ze si dost IT zdatny, takze nechapem preco si myslis, ze na pristup k PM potrebujem tvoje heslo. To ta ako vobec napadlo? A ak niekto nevedel tak admin ma vzdy pristup ku vsetkemu na servri, co nie je ulozene v sifrovanej podobe (co je okrem hesla vsetko). Btw kazdy admin kazdeho servera,

fakt som zvedavy, co pekne si si na nas vymyslel.

# Uz jsem uvadel ze nejde o vyhruzku, osobne nic posilat nebudu, nejde o zadné stezovaní nebo poukazovaní na to co jsi psal vyse (navíc takové veci se spatne prokazují, kdybych mel neco takového udelat, myslím ze by stacilo postnou nejakou rasistickou hlásku nebo obrázek a stezovat si ze jsem nebyl upozornen, web je dostupny mojim detem kterí jsou ted sokovaní a moralne zaskoceny etc etc), ale spíse o administrativní krok (jako financní urad, kontrola danových priznání a podobne), kde spís já jsem zvedavý jak ty se budes cítit az se ti nekdo bude hrabat v tvojich private vecech, nez stíznost na poradnu jako takovou nic víc.

Rob co uznas za vhodne

# Proboha, to me más opravdu za takového idiota co by neco takového opravdu udelal ? (navíc bych urcite neuvadel co mam nebo nemam v umyslu)
I kdyz nerikam ze by byl problem zdvyhnout telefon a zavolat bernák/financák na Krusové v Topolcanech (mezi soukromníky jde o dost beznou metodu, pouzívana anonimním podáním na podvod, danové ulevy, faktury etc etc), kde proverit se musí vse (dekuje ti Bruxelle) i presto ze vam danové priznání delá ta starsí paní z xxx soukromé firmy, kdyz se to opakuje vicekrat zasebou tak jako konvokace a ztraceta casu rychle omrzí..., v kazdém.pripade tvuj text není pravdivý, sprosté slova nepouzívám od posledního BAN nekdy v roku 2016 tam jsem si hubu otvíral bez zabran, od té doby radeji uvadím, "radeji jdu pryc nez dostat ban ten si necham na chcanku joxyho", nebo ukaz ty MP stezující si na moji osobu., nebo kdy jsi po me naposled neco mazal..