Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem "Záloha" fuč

Dobrý deň,

dnes som zálohoval dáta zo svojho SSD do druhého pc cez dokovaciu stanicu

Po reinštalovaní systému som disk vybral a zálohu nakopíroval späť na SSD disk. Po vložení do notebooku záloha na disku nebola a priestor na disku bol voľný.

Disk som znovu vybral a vložil do dokovacej stanice, PC zálohu takziež už nevidel ale, miesto na disku bolo obsadené.

Na oboch PC je systém W10.

1) jak máš rozdělené disky (tipuju nijak),
2) čím zálohuješ (asi nějaká klikací sračka z win10 bez názvu)
3) co zálohuješ (vybrané nejspíš nic)
4) kam zálohuješ: připadá mi, že poprvé v životě slyšíš o nutnosti mít volné úložné místo

ještě jednou čtu zadání a nestačím zírat:

dnes som zálohoval dáta zo svojho SSD do druhého pc cez dokovaciu stanicu

není jasné co myslíš těmi "daty" - myslíš celý disk/oddíl, nebo jen vybrané adresáře?
pokud byl disk inteligentně rozdělen (nepravděpodobné), máš volný oddíl něco jako d: k zálohování.

Disk som znovu vybral a vložil do dokovacej stanice, PC zálohu takziež už nevidel ale, miesto na disku bolo obsadené.

mrchosoftí zvyk cosi kamsi schovat: ve windows je polotupý nástroj - diskmgmt.msc
neumíš v normálním správci souborů procházet adresáře podle data? tak to hledání bude ještě trvat.

Tazatel zada radu, ale nevime jakou, nebot nedodal informace o tom, s cim ze to chce poradit.

Nekdo tu napsal doplnujici otazky pro tazatele tak, aby se mu dalo poradit s jeho problemem.

A nekdo jiny tu napsal jenom nejakou sracku a tazatelovi neporadil zhola nic.

protože se ti nepodařilo spustit příkaz diskmgmt.msc, z prvního screenu jen tipuju:
máš nerozdělený disk 250gb, kde leží pouze c: - to má zaplněné 162gb.
- to ale není jen systém a aplikace, ale i stažená a nakopírovaná uživatelská data, která se na rozdíl od systému mění třeba denně.
- zálohuješ teda systém nebo svoje data, nebo všechno a nevíš k čemu? co budeš dělat po změně 5 mb svých dat? znovu zálohovat 162gb?
- kam chceš takový bordel zálohovat? máš sice oddíl/disk d:, ale jeho vlastnosti jsi úmyslně skryl, asi je tajný.
- ta záloha má být po obnovení bootovací? bitová kopie není komprimovaná, a v případě lehnutí systému ani moc praktická k obnovení - m$ nerozdává bootovací nástroje pro zálohování, jen instalační média windows.
- nepíšeš čím zálohuješ, podle nesmyslných screenů z win10 předpokládám nějakou m$ zálohu. kdo chce kam...

a teď se tu zas objeví nějaký linuxový troll rce, který nerozumí windows a proto místo tvého dotazu začne řešit moje odpovědi. tak toho blba si nevšímej.

Nebyl ten notes mezi vymenou disku jen v rezimu spanku, a ne opravdu vypnuty?
To bys o ty data prisel, protoze win vidi po probuzeni ze spanku stejny obsah hdd jako pred uspanim. Bez ohledu co se na ten disk v jinym pc v dobe spanku nahralo.
Nevim jak je to ted, je to moje zkusenost s win7.