Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GPS u Huawei P8

Mám problém u telefonu Huawei P8. Při Načtení své aktuální polohy mě to háže asi o 40m vedle. Mám "svou polohu" povolenou a režim na vysokou přesnost.

Chtěl bych se zeptat, zda se to dá nějak vyřešit(nějak např. kalibrovat).
Děkuji za odpověď a hezký zbytek dne.

a) přesnost u "běžných" GPS je tak nějak podle podmínek 10-30 m (existují metody pro přesnější určení, ale cena je vyšší)
b) po zapnutí chvíli trvá, než se "chytne" víc satelitů a poloha se upřesní (je lepší to nevypínat)
c) to, že navigace vede i po úzké cestě, je trochu trik (na cestu se prostě "lepí"), pokud se vypne navigace a nechá se jen určení polohy, je to často mimo cestu (i proto, že ta cesta není přesně zakreslená).

Jen pro vysvětlení - přesnost GPS je dána především kvalitou antény a u mobilů prostě nemůže být nijak oslnivá, fyziku neoblbneš. S tím souvisí i ovlivňování přesnosti určení polohy odrazy signálu takže mezi domy či v lese rapidně klesá. Takže odchylka 40m je u mobilu v závislosti na podmínkách vcelku slušná.
A ještě pro úplnost - okamžitá odchylka udávaná přijímačem je vypočítaná teoretická odchylka z počtu přijímaných satelitů a síly signálu, která nepočítá (ani nemůže) s chybou způsobenou odrazy signálu a dalšími vlivy a je tudíž prakticky vždycky výrazně lepší než skutečná.
Ale máš ve všem pravdu, jen jsem chtěl vysvětlit proč tomu tak je.