Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem GIGABYTE AORUS Z270X-Gaming 5 neaktivni PCIE X1_3

Dobrý den ,potřeboval bych poradit nejlepe od někoho kdo má tuto desku GIGABYTE AORUS Z270X-Gaming 5
Možná že jde o nějaké nastavení v biosu ale já nevím přesně co bych mel zmenit .v biosu nic ohledne PCIE X1_3 jsem tam prostě nenašel.
Jde o to ze proste nejde posledni treti PCIE_X1 slot do ktereho chci dat svou zvukovou kartu creative ZxR,ale system ji proste v tom slotu nevidi a vubec ji nedetekuje ani spravce zarizeni,jako by tam ani nebyla zasunuta,pricemz na 100% je.Zkousel sem i jinou kartu do toho slotu jde o wifi kartu ale uplne stejny vysledek,proste jako by tam nebyla.
V manualu se pise jen ze pri osazeni slotu PCIE_X1_3 nebude funkcni SATA 01,ale ja mam jen 500GB ssd v SATA 00,tak ze v tom to nebude.
Je tu moznost jeste slot PCIE_X4 ten uplne posledni ale takle bych prisel o zapojeni usb na desce,nebot zvukova karta zasahuje krytem pres tyto interni usb porty ktere mam zapojene do celniho panelu skrine,navic to meresi neativitu toho PCIE_X1 tretiho slotu,nevim tedy jestli je nekde neco vyple nebo jde o vadu desky kterou mohu jeste 3dny vratit v ramci 14deni zakone doby vraceni zbozi,coz bych nerad.Do ostatnich slotu PCIE_X1 ji osadit nemohu v prvnim mi to nedovoluje mohutny Noctua chladic a ve druhem by se dusila vga nemela by dostatek prisunu vzduchu a navic zabyra temer tri sloty(rozmerny chladic na vga).
Uz se s tim trapim asi 8dni a sem z toho zuofalej.
Instalace teto desky je na Windows 10,CPU 7600K,8GB 2400MHZ DDR4 ,nainstalovane vsechny aktualni ovladace pro zakladni desku ze stranek vyrobce této desky a Windows 10 je aktualni.

Moc prosim o jakoukoli pomoc dost to specha mam uz jen 3dny s moznosti ji vratit,dekuji predem za pripadnou pomoc.

PS: omluvte prosim pravopis ono se to na mobilu blbe dela

Ano,mel sem ji v predchozim pc bez problemu cca 14dni nazpet,ta je stopro ok,zkousel sem v tom slotu i wifi kartu a to same,sem z toho hodne spatnej,protoze sem na nove pc hodne tesil (upgrade po cca 5 letech) a ja ted nevim jestli je ten slot spatnej a mam tu desku ve 14 deni zakone lhute vratit,nebo je tam jen neco nekde spatne prepleho v biosu nebo nekde.
Nerad bych ji vracel,dal sem si dost zalezet s kablama a aby to celkove vypadalo,ani nevim jestli bych nemusel neco platit pri vraceni v Alze.

To by snad nemelo hrat roli, ikdyz zprasenej Gigabyte tam je asi mozny vsechno.

---

Gigabyte uz leta neberu, takze nevim, jestli je to nejaka featura nebo je ten slot vadnej, ja bych sel radsi do jine desky - Asus, MSI nebo snad i ASRock radeji nez Gigabyte.

fakt nevim,uz me to nebavi,dal sem karty i do posledni PCIE_X4 A TAM TAKY NIC NEJDE.
Kaslu na to a jdu do Asusu,nevim proc sem nesel hned kdyz sem mnel asus sabertooth p67 s i5 2500k tolik let a bez problemu ,navic ty desky dneska maji HAFO KONEKTORU A PORTU ale nikdy nejdou kvuli omezeni chipsetu pouzit vsechny,vzdicky se nejaka cast musi deaktivovat aby sla ta jina,jako na te me Gigabyte,tusim ze podle manualu kdyz zapojim obe M.2. porty tak nepojedou sata5 a 6 konektory a takhle se da pokracovat.
To driv nepamatuju,mohl sem osadit snad vsechny pci a pcie_x sloty a sata jely vsechny.
Nic jdu to zbalit a obednavam Asus TUF Z270 MARK 1 existuje jeste MARK 2 ale ta kdyz sem je porovnaval na strance asusu tak byla celkem osekana na vybave.
Jinak co rikate na tuto volbu Mark 1,zaruka opet 60 mesicu coz je hodne nadstandart.
Je to ale skoda ta Gigabyte se mi libila,jeste sem uvazoval o Gigabyte Aorus x270 gaming 7,ale po teto zkusenosti uz asi do Gigabyte desek nepujdu.
Zvazoval sem jeste ASUS ROG IX CODE nebo HERO to uz sou desky v cene do 9000kc coz je moje uplne max.co bych byl jeste ochoten dat a mit tak snad na dalsich 5 let pokoj.

Ohledne toho, ze neco zapojis a neco nejde, tak to je dnes normalni, Intel setri na PCIe linkach, neco se da doresit na desce, ale maji to prave jen drahe desky, nezkoumal jsem jestli tu MARK1 takze konkretne neporadim. Ale treba u beznejch desek od MSI je to taky normalka, ale jak rikam, nevim jak moc to je poresene u drazsich desek nad cca 5.000Kc.