Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Aktivace Windows

Dobrý den prosím o radu. Vypnul se mi PC a po zapnutí mi píše hlášku Před přihlášením je nutné aktivovat tuto kopii Windows u společnosti microsoft Chcete aktivovat systém windows nyní ? ano ne a i když zmáčknu ano nebo ne tak se nic neděje PC je prostě zablokované Prosím o radu
Změna kategorie, původně: Software (karel)

Nevím jaké je normální Windows já jsem potřebovala XP a to tam bylo už se mi to stalo jednou a našla jsem pomoc kdebyla rada zmačknout nejake klavesy tím jsem se dostala do dosu tam jsem mela napsat něco a vratilo mě to do původního stavu ale bohužel jsem mi to neuložila a těď ani nevím kde jsem to našla Jsem prostě obyčejny laik

je divné, že to nereaguje na klávesnici.
má se spustit průvodce a nechat tě aktivovat třeba telefonicky.
u xp byla měsíční lhůta, ne 3 měsíce. toto vypadá na špatně cracklou verzi windows, povolená automatická aktualizace to nakonec odhalila a protože dávno vypršel čas aktivace, nechce se to přihlásit do systému.

teď se dá vytáhnout disk, přidat do stoláku a zkopírovat ven důležitá data.

jestli má někdo známý instalační cd xp (kdo kupoval celý stolní pc se systémem, dostal ho), můžeš ty windows zkusit přeinstalovat - jen oprava, bez formátování. mělo by si to vyžádat tvůj productkey ze štítku.

nebo se na původní systém vykašlat, k xp už žádnou podporu nemáš, prodejce systému záhadného původu je neznámý - takže si ty xp stáhnout odkudkoli a znovu nainstalovat, s formátem původního disku.

Jak ho zapnu tak mi najede Tabulka AKtivace produktu Windows Před přihlášením je nutné aktivovat tuto kopii systému Windows u spolecnosti Microsoft. Chcete aktivivovat systémWindows nyní? ano ne a ikdyž zmáčknu ano nebo ne tak se nic neděje.
Už se mi to stalo jednou a nasla jsem tady radu od nekoho že se má něco zmáčknout dostala jsem se do dosu a tam jsem něco napsala a PC se vrálito do původního stavu ale neuložila jsem si to a dnes to nemuzu najit a na tu F8 to taky neeaguje

Asi se shodneme, ze se jedna o chybu. Je i zrejme, ze to bude vyjimecna chyba, protoze je z diskuze videt, ze se s ni tady nikdo nesetkal a ten jedinny dalsi clovek, ktery ano a poradil ti minule, uz sem treba nechodi, takze idealne najit tu starou radu.

Pred tebou stoji dva ukoly:
1. vyresit tu chybu, aby ses mohla prihlasit
2. zjistit proc k te chybe dochazi a vyresit problem trvale.

Jelikoz ani ja nevim, napadaji me dve veci, zkusit se prihlasit do pocitace pres nouzovy rezim nebo zkusit konzolu pro zotaveni z instalacniho CD Windows a opravit problemy systemovych souboru (sfc /scannow).
Nebo holt provest opravnou instalaci Windows. Vic nevim.

Nevratilo to do puvodniho stavu ale asi len predlzilo TESTOVANIE nezakupenych windows o dalsie 3 mesiace. Predlzenie skoncilo.

Je na tom notebooku zospodku licencna nalepka s cislom nejakych Windows? Ak ano jakych? Nechaj si tam nainstalit spravne windows so spravnym cislom.

F8 funguje vzdy ale bude ti to prd platne ptz tam nemas ani konzolu.

Moze skusit Win+R a spustit si proces cmd a zadat si tam
%systemroot%\system32\oobe\msoobe.exe /a
a spravne cislo. Alebo skusit komplet postup https://www.lifewire.com/changing-the-windows-xp-p roduct-key-2624938

P.S. obnovenie pre dalsich 30 dni je trochu iny command viz tu
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/ windows_xp-security/this-copy-of-windows-must-be-a ctivated-before-you/387f3367-5fc4-4aa1-937d-6788a6 26029d
nudzovy rezim sa voli po F8, a na F8 to reaguje vzdy, treba to mackat v spravnom momente tesne po BIOSe. A v biose mat povoleny USB legacy support ak je tam USB klavesnica.
A ked sa ti to podari na tych 30dni tak si to aktivuj spravne s tvojim cislom. Alebo preinstaluj legalny a ne dajake ktovieskade kreky.

Jezismarja, nekdy clovek neco vidi ale nemysli a nesepne to.

Takze jsem nejak uvazoval, ze mluvime o Win7, vubec nevim proc.

Nicmene teda mluvime o Windows XP. Potom teda opravdu jde o to, ze ty Windopws XP nema aktivovane a po vyprseni casu do aktivace by se hned na prvni obrazovce mela objevit tabulka s moznosti aktivace pres telefon, ale prave XP mely chybu, ze se nekdy neobjevila a neslo s tim nic delat, aspon teda ja na nic neprisel a pocitac jsem musel preinstalovat cistou instalaci XP a potom zaktivovat.

U tazatelky je teda jedinna otazka, jestli ty Windows nezaktivovala nebo je mela aktivni a nejakym zpusobem se odaktivovaly a nasledne doslo k tomu problemu, ale nikdy jsem se s tim vyjma piratskych Windows nebo zmenach hardwaru nesetkal, ze by se aktivace sama ztratila.

Kazdopadne, pokud tazatelka rika, ze uz to jednou nejak obesla, tak opravdu netusim, mne se to obejit nepovedlo.

DĚKUJI VŠEM CO SE MI SNAžILI POMOCI KONEČNE JSEM NAŠLA TO CO JSEM HLEDALA A ZABRALO PC OPěT JEDE

KOPIRUJI TO TADY KDYBY NĚKDO MĚL STEJNÝ PROBLÉM

neregistrovany1, 29.03.2015 22:57, Software, 16 odpovědí (3872 zobrazení)
Zdravím,

Bohužel mě nešlo v lhůtě 3 dní po výměně (desky,cpu)aktivovat znovu windows XP Profesional SP3,bez reinstalace.
Prostě jsem připojil starý HDD na novou desku vč. windowsu a fungoval na 100%,ale pouze 3dny.Bohužel aktivace kopie,nebyla možná pořád to psalo chybu po instalaci aplikace na ověření...
Windows normálně najede a když dám Ano vyskočí po chvíli poslední obrázek/okno.
Nemá někdo radu co s tim ? Produck key ze skříně,jsou tam 2 etikety XP nemám kam zadat....

Na internetu jsem našel toto:

Nejde aktivovat windows po výměně MB

Autor: Ladislav Kácha
Řešení:

V některých případech windows XP Home po výměně základní desky chce systém znovu aktivovat. (bez aktivace nelze systém spustit.) Po kliknutí na uživatelské jméno se však okno aktivace neotevře a plocha je prázdná a bez ikon.
Řešení je následující:
1. Najet do nouzového režimu.
2. Kliknout na nabídku start a "spustit".
3. napsat: rundll32.exe syssetup,SetupOobeBnk (důležítá jsou i malá a velká písmena)
4. Počkejte pár sekund. (pc nezobrazí žádnou hlášku takže nevíte co se děje)
5. Restartovat systém do normálního režimu.
6. Po restartu se bude systém chovat jako před aktivací a máte na aktivaci 30 dní.

http://www.imgup.cz/images/2015/03/29/import019.jp g
http://www.imgup.cz/images/2015/03/29/import022.jp g
http://www.imgup.cz/images/2015/03/29/import023.jp g
AMD Vishera FX-8370E Sapphire Radeon R9 280X TRI-X Corsair Vengeance DDR3 2x4GB (8GB) (CML4GX3M1A1600C9) ASUS M5A99X EVO R2.0 SilentiumPC Fera PRO, HE1224 Seasonic SS-500ET F3

T

Chod do ovladacie panely - system a tam dole je sekcia aktivacia a tam sa da tusim aj zmenit instalacne cislo a aj dat to aktivovat, a aj cez telefon. Ked sa naklika aktivacia cez telefon tak to tam to 20 ci 30 ciferne cislo vypise na obrazovku.
Predlzit skusobna doba sa da tusim len 3x, takze o 30dni asi skoncis uplne.

... a ked to nejde aktivovat vobec nijak tak si daj niekomu kto sa trochu lepsie vyzna daj preinstalovat Windows funkcne hockomu kto ma instalacku spravneho WinXP. Ale bude treba nainstalit aj ovladace pre ten notebook potom a updaty (servicepack 2 a 3) takze to si dopredu pripravit.

dnes jsem ten postup vyzkoušel. potřeboval jsem otestovat nějaký hw jestli funguje, přenesený image z jiného hw byl samozřejmě proti: buď aktivace, nebo nic.
(a nebudu to aktivovat jen kvůli ověření, že správce zařízení hlásí co má).

nouzový režim fak naběhne do win.
rundll ..., po chvíli restart a je tam 30 dní, pro moji potřebu vyhovělo.
tímto tazatelce posílám jedno virtuální :beer: