Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PC nabíhá, monitory nereagují

Ahoj,
před nedávnem jsem tu řešil, že mi zapínání pc nenabíhají monitory "Nebyl zjištěn žádný signál" a oba monitory se nezapnou. Vždy se to řešilo, že se zapínalo manuálně pc a znovu vypínalo, "domáčkovala" se graf. karta a vždy se to nakonec po pár minutách rozběhlo. Chvilku všechno bylo normál, dnes se problém opět vrátil a nedařilo se mi pc skoro půl hodiny spustit.

Shrnutí problému, pc se začne zapínat, zapne se snad i do Windows, ale oba monitory nereagují. Nad graf. kartou svítí "VGA Led" červeně. Zřejmě tedy problém v graf. kartě, která je ještě pár měsíců v záruce.

PC:
CPU:Intel i7-5280k
GPU: GTX 980 Asus
MB: ASUS X99-A - Intel X99
RAM: Kingston 16GB KIT DDR4 2666MHz CL15 HyperX Fury
HDD: WD Blue 1TB WD10EZEX 64MB cache SATA-600
SSD: 2.5'' SSD 128 GB(SATA3) 7 mm
LED: 24" BenQ XL2411Z
VA: 24" BenQ GW2470H
OS: Win 10 Home N

Přendal jsem graf kartu do druhýho slotu. PC naběhlo. Ale s problémem, že graf. karta nepodává výkon, jako dřív. FPS jsou na polovině, dříve 60+, nyní 30+-, u všech her. Vyzkoušel jsem reinstalování ovladačů, beze změny.

Nyní to běž pouze na jednom monitoru.

EDIT1: Přehodil jsem kartu zpět, vše naběhlo, fps znovu v normálu...