Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Notebook po naběhnutí systému jde ihned do režimu spánku

Dobrý den, koupil jsem notebook bez operačního systému. Systém jsem kupoval zvlášť a hned jej nainstaloval, ale při každém zapnutí notebooku se ihned přepne do režimu spánku.
Do systému jsem se dostal po dokončení instalace, udělal první aktualizace a po restartu to začalo dělat..naběhne slogan "Vítejte" a hned se přepne do režimu spánku, poté musím dát tlačítko na zapnutí, aby naskočil normálně.
Neví někdo, v čem by byla chyba? Díky předem za rady.
Změna kategorie, původně: PC sestavy. Nechceš PC sestavu. (karel)

Na uvodnej stranke dotazu je nejaky pokec:
Nezabudnite špecifikovať konfiguráciu, ako napr. operačný systém alebo hardvérovú konfiguráciu...

Takze nevieme nic o HW a nevieme aky OS instalujes.

Notebook bez operacneho systemu som predavat nevidel. Tzv. notebooky "bez OS" maju aspon DRDOS, alebo FreeDOS
ale aj to je OS.
(vyrobca/predajca predsa musi nejako odskusat fungovanie geretu)

Problem je ten, ze xDOS pouzivaju stary F-Disk, nekompatibilny s novym OS Windows.
S tym som sa stretol viackrat, ale problem bol naistalovat OS.

Tebe sa vsak podarilo nainstalovat Windows, takze problem je asi iny.
Ale pokial neuvedies presny typ notebooku a verziu OS vcetne 32/64 bit, tak je to na vestirnu.

Nepodpora KabyLake pri OS Win7 na stolnom PC pre hracov neni tak podstatna (nove funkcie nepotrebuju) a nepodpora grafiky integrovanej v CPU ich nezaujima. Predsa na hry maju inu super grafiku.

Iny problem je u notebooku. Aj ked ma dany NB pridavnu grafiku NVIDIA® GeForce 940MX 2G, tak NVidia komunikuje cez (nepodporovanu) Intel grafiku (NVidia nema svoj separatny vystup).

Prakticke skusenosti nemam, ale problemy ocakavam.

Skus si ist do ovl.panely-energia a tam si nastavit ziadnu akciu pre veko notebooku (LID) a podobne (idealne pre vsetky buttony).
Ale vseobecne budes mat dost problemy. Ked uz chces cpat W7 na HW ktory uz MS zamerne sabotuje, tak si aspon v biose vypni intel grafiku, ak sa da, ptz na nu nemas ovladac pre W7 a schvalne nikdy nebude lebo ms a intel su moc arogantne korporacie a tak sa schvalne rozhodli ze budu busit rukami nohami az kym neskrachuju.