Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Web developer - práca

Zdravím, chcem sa zúčastniť nejakých kurzov (online kurz - webrebel.sk,coding bootcamp Praha - zatiaľ mam o tieto dve záujem, pokiaľ mate niekto nejaké skúsenosti alebo niečo iné budem fakt rad ak mi odpoviete na tento topic) a naučiť sa poriadne tvorbu webu, chcem sa opýtať s pracou či sa zamestnám bez vysokej školy? konkrétne kde by to šlo?...mam strednú s maturitou odbor mechanik PC sieti. Nemal by som nejaký extra problém s VŠ ale myslím že to nieje najlepšia voľba, a sú aj drahé. Vopred ďakujem za akékoľvek odpovede.

Sancu mas vzdy, ale inak sa pytas na veci z oblasti vestenia.
Nechcem zhadzovat kurzy, ktore nepoznam (webrebel trosku), ale voci kurzom mam vseobecne despekt. Ucit sa vyvoj webu musis predovsetkym sam a vseobecne ides metodou uloha, riesenie a pokus-omyl.
Myslim, ze nejaky kurz, ci tutor je vhodny az od isteho levelu,kedy uz riesis konkretne ulohy a kde ti prave kamarat na telefone usetri kopec casu (kedze vsetky problemy skor ci neskor vyriesis sam).
Bez VS sa zamestnas ak mas nejake portfolio, ktore ukazes svojmu potencionalnemu zamestnavatelovi a presvedcis ho tak o svojich kvalitach. Bez referencii to bude ovela tazsie a nadej minimalna.
Zacni robit weby pre kamosov, zdarma, zdokonaluj sa a od urciteho levelu si zaplat kurz ak to budes potrebovat. A prid sa sem spytat, pozrieme portfolio a uvidime ci z teba nieco bude;o).
Aha a na zaciatok si zvol v com budes kodit, myslim, ze spravna volba stale je php, css pripadne js.

myslim, ze spravna volba stale je php, css pripadne js.

no neviem ci je to "spravna volba", css je skôr "nutná volba", a jinak myslím že najlepšie je začať robiť statický web iba skrz html a css, a následne keď bude zvládať základ tochto, z html by mal poznať všetky tagy ale vedieť ich lepšie použiť by mal tie, ktoré sa najčastejšie vo webu vyskytujú (teda relevantne dôležité), ďalej by sa mal naučiť pozicovanie a obtékanie, definovať veľkosť prvku, a pár "korenín" typu :hower alebo čo je padding, margin. Následne by som šiel riešiť scriptovacie jazyky PHP a JS, a postupne "zdynamickovať web" (nie absolutne, ale do úrovne môžnej základnej interakcie s uživatelom, nikoliv len čítanie obsahu) a potom si ďalej web koreniť pomocou libraries a frameworks, a dodať tomu SQL.

Ostatne tvrdiť "vyber si jeden jazyk, a nauč sa ho, a v tom rob" mi prijde nesmyslné, komplexnejší web nieje nikdy možné spraviť len za pomoci "jedného jazyka", bežne využíva skôr 5 a viac jazykov,...

Jinak mne prijde vhovujúce "postaviť základný statický web" - len HTML a CSS a následne pararelne sa učiť ho zdynamickovať pomocou ďalších. A následne sa snažiť tvoriť viac a viac komplexnejší web.

Ostatne je pravda že možno je moja rada k hovnu, totiž je to aj individuálne, ostatne musím uznať, ani ja komplexne JS a PHP viem, ale teóriu takú aká je popísaná v bežných tutošoch na netu (w3schools, sololearn), ovládam, viem čo je pole, viem syntax JS a PHP, viem čo je loop, atp (samozrejme tým sa pararelne musíš učiť aj algoritmizáciu v predstihu než ju využiješ). Aj keď občas narazím aj tu na nejaký problém docela primitívny, viď môj problém s ukotvením menu skrz JS:

http://pc.poradna.net/q/view/1707378-javascript-na citanie-externeho-css-za-podmienky už som vyriešil... Dík rce.

popritom bych se rovno učil robiť s Gitom, samozrejme si ručne vytvárať server, to ne, ale využiť napr. GitHub a naučiť sa základ o commitoch, branchoch, a pod. Totiž vo vätšine prác developera je to potrebné.

A ešte popri tom ako spraví statický web a než sa vrhne na dynamický skúsil by som wordpress CMS a vytvoriť si už hotový komplexný dynamický web a jeho zdrojový kód následne upravovať a meniť, a zistovať aký to bude mať vpliv na takýto web, a nejaké časti z neho začleňovať do svojho statického webu.

Ostatne okrem toho že viem vytvoriť web, som zistil že neviem vytvoriť web. To je len "vymyslený pojem" ktorým subjektívne určuješ pojem koľko toho vieš. Takže musí s tým furt robiť, chcieť s tým robiť, a mať trpezlivosť, všetko bude trvať určitý čas. Ale v podstate robiť web "dokonale" sa nenaučí nikdy. Vždy narazí na problém.