Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Monitoring sítě

Zdravím,

mám na vás dotaz, můžete mi doporučit nějakou aplikaci, ve které bych viděl jaké zařízení v síti využívá nakolik upload/download vč. názvu zařízení?

Např. když je zatížená síť, tak bych chtěl nalézt zdroj.

Pokud možno licence zdarma.

MacOS

Děkuji.

Řešení:

Stačí se připojit na router a podívat se. Aplikace, která by byla na počítači ti nezobrazí vytížení ostatních počítačů.
Pokud to tvůj router neumí, nainstaluj si nějaký serverový monitorovací soft a na každý počítač a zařízení klienta.

Díky za odpověď.

V routeru to zjistím, ale jsou tam jen MAC a IP adresy, nevím, jak bych k nim měl přiřadit název zařízení abych zjistil o které zařízení se jedná, mámejich v síti připojených cca 30.

Měl jsem za to, že mi to může aplikace nainstalovaná jen u mě zjistit, pravděpodobně jsem se mýlil.

Napises si prikaz
nbtstat -a IP.IP.IP.IP
a zistis co to je za pc.

(aha nevsimol som si to "MacOS". Tak to si vygoogli sam, administrovat s hrackarskym OS neviem. Nemate tam nejakeho administratora a pc s windows? Linux? P.S. aby sa zas niekto neurazil, Windows je tiez hrackarsky os, ale ma prikaz :D)