Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Špatné kódování v databázi MySQL

Ahoj,
nemohu přijít na to, co dělám blbě.
Z formuláře ukládám data. Soubory php mají kódování utf-8. V meta tagu je rovněž utf-8. Celá databáze má porovnání utf8_czech_ci, tabulka je

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `tkosp_akce` (
  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `datum` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `krajakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `poradatelakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `mestoakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `adresaakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `datumakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `casakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `nazevakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `popisakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `vstupne` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  `webakce` text CHARACTER SET utf8 COLLATE utf8_czech_ci NOT NULL,
  KEY `id` (`id`)
) ENGINE=InnoDB DEFAULT CHARSET=utf8 COLLATE=utf8_czech_ci AUTO_INCREMENT=1 ;

a uloží se mi to takto
[http://pc.poradna.net/file/view/28927-kodovani-pjp myadmin-png]
Když to načítám, načte se to dobře
[http://pc.poradna.net/file/view/28928-kodovani-png ]
Jenže nejde vyhledávat a editovat přímo v phpmyadminu, jelikož se to potom zobrazí špatně.
Co dělám blbě?

To "uloží se mi to takto" vidíš kde? V PHPMyAdmin? Pak ten PHPMyAdmin není nastavený, aby pracoval v UTF-8 a zobrazuje ti to špatně on. Uložené je to dobře, na první pohled jde o UTF-8

Jestli máš celou DB nastavenou v UTF-8, pak to nedělej u jednotlivých sloupců. Jen tím zbytečně přidáváš režii

Font to zvlada nezvlada to asi ten program lebo to asi do neho programator nenaprogramoval.
Vseobecne ak to je nejaky stary neunicode program tak jeho zobrazovanie zavisi od nastavenia v ovl.panely - lokalne nastavenia, na poslednej karte font pre neunicode programy. Neviem jaka verzia toho programu vie co, ja s mysql nerobim vobec. Ale ako uz bolo pisane mas tam jasne ulozene UTF-8 znaky a hlupy zobrazovaci program ktory to nechape a zobrazuje ascii. Takze to vpodstate ani nemusis riesit ptz v db je to tak ako si chcel.

Je to presne naopak ako píšeš. Phpmyadmin je v poriadku, ale uložené je to zle.

Jedine čo mu pomôže, je spraviť si malý php skript na konveziu.

1. vytvoriť dva konekty do db, jeden pôvodný, druhý so správne nastaveným charsetom
2. načítať dáta, a uložiť ich naspäť cez druhý konekt

prípadne si sprav duplikát tabuľky, a otestuj si to tam, keď to dobre dopadne, tak len prehodíš tabuľky.

Tabulku jsem odstranil, udělal znovu, pouze takto

CREATE TABLE IF NOT EXISTS `tkosp_organizace` (
  `id` int(11) NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `datum` text  NOT NULL,
  `kraj` text  NOT NULL,
  `organizace` text  NOT NULL,
  `orgamesto` text  NOT NULL,
  `orgapsc` text  NOT NULL,
  `orgaadresa` text  NOT NULL,
  `orgaweb` text  NOT NULL,
  `orgaosoba` text  NOT NULL,
  `orgakontakt` text  NOT NULL,
  KEY `id` (`id`)
) ENGINE=InnoDB AUTO_INCREMENT=1 ;

A stále stejné. Když vložím řádek přímo v PHPMyAdminu, je tam diakritika správně, ale zobrazuje se to špatně na webu.
A když vložím řádek přes formulář z webu, zobrazuje se to na webu správně a v PHPMyAdminu špatně.

Proste je ten tvoj MyPhpAdmin naprogramovany chybne. Jaku mas verziu mysql a toho adminu a janeviemcoho este?
Ja s tym nerobim ale treba googlit slova MyPhpAdmin utf8, napr. tuto nejaky mudruje (pod sekciou "Edit" v odpovedi 30) https://stackoverflow.com/questions/4777900/how-to -display-utf-8-characters-in-phpmyadmin
Ale treba si citat aj dalsie weby co najde googlr.

Znaky mas jasne ulozene spravne. UTF8 uklada specialne znaky ako 2bajty a to tam je vidiet ze to tak ulozene mas (2znaky namiesto 1 specialneho) takze ulozene to mas v UTF8 a blbo to zobrazuje ten zobrazovac, treba len prist na to ze z akeho dovodu.

Hoď si na local stejnou verzi, pak se vyvaruješ těmhle blbostem, který sou klidně i na pár hodin:)

S tím kódováním sem taky bojoval, charset, collation, meta, všecky hovadiny na utf8 a pak sem si nevšiml, že se mi uložil php, html nebo nějakej soubor v jiným kódování. Taky paráda:)

Už jen z názvu to bude asi jen databáze, ne? On používá i php, takže nějakou triádu.
Ze všech, co sem vyzkoušel, tak sem zůstal u XAMPP, ta je relativně aktuální, portable, přehledná, nezůstává běžet apache v servisce na pozadí, když to vypneš atp.

U wampu to bude asi stejný, uložíš si config.inc.php z phpmyadmina, smažeš celou starou verzi, hodíš novou a tam vložíš config.

Na webuzdarma píše

character_set_client utf8
character_set_connection utf8
character_set_database latin2
character_set_filesystem binary
character_set_results utf8
character_set_server latin2
character_set_system utf8
character_sets_dir /opt/rh/mariadb55/root/usr/share/mysql/charsets/

Proč tam je latin2?

Na Onebit píše

character_set_client utf8mb4
character_set_connection utf8
character_set_database utf8
character_set_filesystem binary
character_set_results utf8mb4
character_set_server utf8
character_set_system utf8
character_sets_dir /usr/share/mysql/charsets/

Blbe rady mas skor ty. Riesenie si nedodal, a pises dokazatelne nepravdy (uz v dotaze vidiet UTF8 bajty. Dekodovat na cisla si ich mozes podla tabulky ak mi neveris, ja to vidim zhlavy). A aj Jan to videl hned v 1.odpovedi.
(otazka je ze kam sa kuka ten phpmyadmin, ze si mysli ze ma zobrazpovat ascii a ne UTF8 ktore tam su skutocne ulozene)

Ja to chapem nechapes to ty. V databaze je C3 A1 a zobrazovac to zobrazi blbo lebo kdesi berie ze ma zobrazovat bajty po jednom (niektore ascii kodovanie to je jedno ktore)
To co si pisal nepomaha, viz nizsie. Resp. nepisal si konkretne riesenie ziadne.
P.S. Ked vies riesenie tak ho napis normalne a ne hrat sa na hadanky. Zatial si nenapisal konkretne fakty, len vety typu ze nikto nic nechape a ze treba googlit.

No ty to víš, tak poraď. Já to nevím a nepíšu přeci, že je chyba u druhých. Stále se ptám, co dělám špatně. Teď jsem dal jinou verzi Wamp serveru a nedělá to. Záhada.
Proč bych měl mít dvě připojení k databázi netuším a ani nevím, jak to udělat (nebo jsem nepochopil, jak to myslíš).

Ja som ti to tam naznačil jasne, len ty hľadáš chybu inde, a všetci radcovia s tebou.
Takže by si mal to všetko zahodiť, a ísť od začiatku ešte raz.

Jasne som napísal, že to ukladáš zle. Chyba nie je v phpmyadmine.
A taktiež si skontroluj ten kúsok skriptu čo si nakoniec odtajil, a po kontrole tam pridaj tam ten jeden spomnaný insert.

phpmyadmin používaj ako kontrolu, ten pracuje na 100% v poriadku.

A takisto si pozri ten výpis premenných od losa, to je jediná rada k veci.

Je bezva, ze vidis chybu. Avsak mnohem lepsi by bylo, napsat jakou. Pokud jde o tu pomlcku (utf-8), asi jsem ji napsal dnes rano, kdyz jsem zkousel windows 1250.
Predstav si, ze se budes na neco ptat ty a nekdo ti bude odpovidat ve stylu "mas tam chybu". To preci tazajici vi, ze je nekde chyba a proto se pta.

Ta pomlčka tam byla jen asi hodinu, jak jsem s tím ten den ráno experimentoval. Nové je to, že na localhost to mám OK po instalaci nové verxze Wampu. Na hostingu u Onebit to je také OK. Ale na hostingu Webuzdarma to je "čínský čaj" a zrovna tam, bych to potřeboval. Asi dám ten formulář na Onebit, na Webuzdarma to dám do iframe a bude. :-)

Čo znamená, že inde je to OK? Prenesieš dáta z webzdarma (export import) a je to OK? Alebo to na každom hostingu vypĺňaš nanovo cez svoju aplikáciu?

S tou pomlčkou sa určite mýliš, alebo ju máš nastavenú niekde inde. Sprav si testovací skript, connect/insert a skúšaj ním vkladať údaje do tej problémovej tabuľky. Zatiaľ si nemal žiadnu snahu riešiť problém..

Omlouvám se, že jsou mé telepatické schopnosti mizerné natolik, že ti nevidím do hlavy, jak myslíš ono connect/insert. Kdybys chtěl poradit, věřím tomu, že bys sem ten kousek scriptu "connect/insert", kterým se má cosi řešit napsal.
Kdybych neměl snahu to řešit, tak bych to neřešil a nepsal dotaz do poradny. Kdybych věděl jak to řešit a řešil to, rovněž bych nepsal dotaz.
Nemám žádnou aplikaci. Mám pouze HTML formulář a v PHP jeho zpracování.
Co znamená, že je to jinde OK, je tady http://pc.poradna.net/q/view/1718109-spatne-kodova ni-v-databazi-mysql?page=r1718401#r1718401 (porovnej s původním dotazem).