Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Procesor u notebooku

Dobry den, zajima me, zda procesor i7 6700HQ je dobra volba v pripade notebooku s graf. kartou gtx 1070.

Dale pak jaky procesor s priponou je idealni pro vyuziti 100% vykonu u teto graf. karty. U pripon HQ, K, U, ... si nejsem moc jist.

Predem diky.

A kde si videl K v notebooku?
U je nizka spotreba a tym padom aj nizky vykon.
HQ je vyssia spotreba a vyssi vykon.
S grafikou to nijak nesuvisi.
Vykon nezavisi len od nejakych pismen, tie pismena su len marketingove oznacenie stejne jak cisla, ked ta irituju tak si ich nahrad tiez cislami trebars 760099 :-)

Tu to mas kompletne (ze HQ znamena "Q"uadcore som ani nevedel :D)
http://www.intel.com/content/www/us/en/processors/ processor-numbers.html
H je silnejsia intel grafika (integrovana ta nezaujima takze to ti je fuk). U ani Y nechces. Q znamena quadcore.
K znamena odomknuty nasobic, ale chcem vidiet vyrobcu ntb co toto namontuje do ntb a umozni zmenu nasobica v biose.

P.S. a znova opakujem vykon CPU nezavisi len od nejakych pismen ale od celeho oznacenia, najdolezitejsie su prve cifry a cifra za tym "i"