Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zapnutie automatického otáčania displeja windows 8.1

Zdravím,

mám Thinkpad yoga 15 a nefunguje mi na ňom automatické otáčanie displeja. Vo vlastnostiach obrazovky mám toto povolené.
Vyskúšal som všetko z https://www.eightforums.com/tutorials/30587-screen -autorotation-lock-unlock-windows-8-a.html . V metóde 2 bod 3 mi vyhodí pri pokuse o "odomknutie" obrazovky : Automatické otáčanie je nedostupné pretože svoje PC používate ako prenosný počítač. Vie niekto ako to zmeniť ?

ďakujem

Uz si to restartoval? (ne vypnut, restartovat windows z ponuky pravy klik na start).

Ak si to mysli ze to mas v mode notebook, tak moze byt trebars aj vadne nejake cidlo/spinac ktore to sleduje ze ci to je zrovna notebook alebo tablet. Rotacie ide len v mode tablet. Tak to skus zas transformovat na notebvook a potom zas nazad na tablet apod.